Європа рекордно скоротила споживання газу – МЕА


20:0628.02.2023

За підсумками 2022 року споживання природного газу в Європі знизилося на 13% або більше, ніж на 70 млрд куб. м. Це найсильніше зниження попиту у регіоні в історії. Такі дані містяться у квартальному звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) щодо ринку газу, пише Кореспондент.

“Споживання природного газу в країнах ОЕСР у Європі скоротилося, за оцінками, на 13% (більш ніж на 70 млрд куб. м) у 2022 році – це різке зниження в абсолютному вираженні за всю історію. Рекордно високі ціни на газ призвели до безпрецедентного скорочення попиту на газ у промисловості, тоді як більш тепла погода чинила тиск на попит, пов’язаний із газорозподільними мережами”, – йдеться у звіті.

Вказано, що на 30 млрд куб. м знизився попит промисловості, на 34 млрд куб. м – у газорозподільних мережах, ще на 6 млрд куб. м – у секторі електрогенерації.

При цьому понад 40% скорочення річного попиту припали на четвертий квартал 2022 року, коли споживання газу впало на 20% (на 33 млрд куб. м) порівняно з аналогічним періодом попереднього року.

У 2023 році попит на газ у Європі зменшиться ще на 3%, прогнозує МЕА. Це буде пов’язано з розширенням використання відновлюваних джерел енергії та більшої доступності ядерної енергетики у Франції. Попит на газ у промисловому секторі відновиться майже на 10%.

Однак якщо повністю припиняться постачання трубопровідного газу з Росії та посилиться конкуренція за скраплений природний газ (СПГ) на світовому ринку, то скорочення попиту може досягти 8%, зазначено у звіті.

Загалом МЕА прогнозує збереження світового попиту на газ у 2023 році на незмінному рівні – близько 4,041 трлн куб. м.

Читайте: Нідерланди оголосили незалежність від російського газу© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube