СБУ повідомила про підозру. Посадовці Нацспілки архітекторів незаконно змінювали дані в будівельній електронній системі (ФОТО)


16:1609.02.2023

Кіберфахівці СБУ зібрали беззаперечні докази вини посадовців Національної спілки архітекторів України, які займалися махінаціями у будівельній сфері України. Зловмисники “видавали” нові сертифікати атестації архітекторів, хоча не мали на це права. Щоб схема працювала, вони незаконно змінювали персональні дані архітекторів у раніше виданих сертифікатах.

“Для цього представник Національної спілки архітекторів, за вказівкою керівника, передав підконтрольній третій особі свій електронний ключ для входу в електронну систему. Використовуючи ключ та прогалини в протоколах безпеки системи, здійснено несанкціоноване втручання та зміну особистих даних в старих сертифікатах архітекторів з окупованого Криму на необхідних “новостворених”, – зазначили в СБУ.

Всі дії нових архітекторів з використанням таких “чорних” сертифікатів можуть бути визнані в судовому порядку незаконними, що потягне за собою інші негативні наслідки для забудовників та простих громадян.

Наприкінці 2022-го року повідомлялося, що співробітники СБУ викрили і заблокували схему у результаті слідчо-оперативних дій наприкінці. Деталі спецоперації були повідомлені на спільному брифінгу СБУ та Мінцифри в січні. Так, під час обшуків за місцями проживання і роботи підозоюваних правоохоронці виявили електронний ключ доступу до Системи, комп’ютерну техніку та інші цифрові носії інформації з доказами злочинних дій, що в подальшому було підтверджено відповідною судовою комп’ютерно-технічною експертизою. На підставі зібраних доказів підозру оголосили керівнику НСАУ, його заступниці та IT фахівцю, що безпосередньо здійснював втручання, за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, після того, як Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект 5655 про реформу містобудування, члени НСАУ зайнялися активною критикою цієї ініціативи.

СБУ викрила схему чорних сертифікатів НСАУ та повідомила про підозри 01
СБУ викрила схему чорних сертифікатів НСАУ та повідомила про підозри 02
СБУ викрила схему чорних сертифікатів НСАУ та повідомила про підозри 03
СБУ викрила схему чорних сертифікатів НСАУ та повідомила про підозри 04
СБУ викрила схему чорних сертифікатів НСАУ та повідомила про підозри 05

На підставі зібраних доказів підозру оголошено керівнику Національної спілки архітекторів України, його заступниці та IT фахівцю, що безпосередньо здійснював втручання, за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'СБУ повідомила про підозру. Посадовці Нацспілки архітекторів незаконно змінювали дані в будівельній електронній системі (ФОТО)' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube