Секретна мікросхемна війна проти Китаю. Експерти попереджають про несподівані наслідки


12:1428.01.2023

Адміністрація президента Джо Байдена уклала угоду з Нідерландами та Японією про обмеження експорту деяких передових технологій виробництва мікросхем до Китаю на переговорах, які завершилися в п’ятницю у Вашингтоні, повідомляють люди, знайомі з цим питанням.

Про це пише Bloomberg з посиланням на свої джерела.

Угода, спрямована на те, щоб підірвати амбіції Пекіна щодо створення власного виробництва мікросхем, поширить деякі заходи експортного контролю, прийняті США в жовтні, на компанії, що базуються в двох країнах-союзниках, в тому числі ASML Holding NV, Nikon Corp. і Tokyo Electron Ltd.

За словами людей, знайомих з цим питанням, публічного оголошення про обмеження не планується, а фактична реалізація може зайняти місяці, оскільки обидві країни завершують юридичні домовленості.

“Переговори тривають вже давно, але ми про це не повідомляємо. І якщо з цього щось і вийде, то сумнівно, що це буде дуже помітно”, – заявив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте раніше в п’ятницю в Гаазі у відповідь на питання про переговори.

“Це настільки делікатна тема, що голландський уряд вирішив старанно комунікувати, і це означає, що ми спілкуємося лише в дуже обмеженому обсязі”, – сказав Рютте.

Речниця Ради національної безпеки Білого дому не одразу відповіла на прохання про коментар. Представник міністерства торгівлі Нідерландів відмовився від коментарів.

Нідерланди не дозволять ASML продати Китаю хоча б кілька машин для занурювальної літографії – найсучаснішого виду обладнання в лінійці глибокої ультрафіолетової літографії компанії. Це обладнання має вирішальне значення для виробництва найсучасніших мікросхем. Японія встановить аналогічні обмеження для компанії Nikon.

Ця угода є перемогою Байдена, який прагне стримати військовий прогрес Пекіна, відрізавши країну від найменших у світі напівпровідників. Але головний виконавчий директор ASML Пітер Веннінк попередив, що американська кампанія може мати непередбачувані наслідки, прогнозуючи, що Китай розвиватиме технологію самостійно, а не імпортуватиме її.

“Це займе час, але в кінцевому підсумку вони дійдуть до цього”, – сказав він 25 січня.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Секретна мікросхемна війна проти Китаю. Експерти попереджають про несподівані наслідки' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube