Не тільки експорт зерна, а й сталі – Україна хоче розширили «зернову ініціативу»


10:1619.01.2023

Україна прагне розширити угоду про експорт зерна та включити до неї поставки сталі, щоб підтримати економіку, яка постраждала від війни з росією.

Про це перший віцепрем’єр – міністр економіки України Юлія Свириденко повідомляє в інтерв’ю агентству Bloomberg, пише «Слово і Діло».

Як зазначається, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, Свириденко закликала розширити угоду, укладену щодо української агропродукції в липні 2022 року за посередництва ООН і Туреччини. Вона підкреслила, що Україна відкрила три українські порти на Чорному морі, заблокованих російськими військами, для експорту продовольства.

Проте для України важливо додати ще більше портів, щоб збільшити обсяги експорту, зазначила міністр в інтерв’ю.

«Ми зосередимося на будівництві додаткових сховищ для сільськогосподарських товарів, але зі стратегічної точки зору нам потрібно відкрити морські порти. Йдеться не лише про сільське господарство, йдеться і про сталь», – констатувала Свириденко.

При цьому, вона підкреслила, що українська економіка спустошена агресією росії, доходи скоротилися через скорочення основних експортних товарів та руйнування енергетичної інфраструктури внаслідок російських ракетних ударів.

Згідно зі словами міністра, минулого року ВВП скоротився на 30,2%, що є кращим результатом після початкового прогнозу у 50%.

«Після того, як економіка України скоротилася майже на третину внаслідок російського вторгнення, валовий внутрішній продукт може зрости на цілих 3% цього річ, якщо росія вийде з наших територій і відкриються морські порти», – сказала Свириденко.

Як повідомляло Інше ТВ, 17 січня з України вийшли три суховантажі з продовольством до Китаю та Туреччини

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Не тільки експорт зерна, а й сталі – Україна хоче розширили «зернову ініціативу»' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube