У Швеції виявлено найбільше в Європі родовище рідкісноземельних елементів


07:1113.01.2023

Найбільше відоме у Європі родовище рідкісноземельних елементів, необхідних для виробництва електромобілів, було виявлено на крайній півночі Швеції, що посилило надії Європи на скорочення залежності від Китаю. Про це пише AFP, передає УНН.

Шведська гірничодобувна група LKAB заявила, що нещодавно розвідане родовище, виявлене поруч із її залізорудною копальнею, містить понад мільйон тонн оксидів рідкісноземельних елементів.

“Це найбільше відоме родовище рідкісноземельних елементів у нашій частині світу, і воно може стати важливим будівельним блоком для виробництва критично важливої сировини, яка абсолютно необхідна для забезпечення зеленого переходу”, – сказав виконавчий директор LKAB Ян Мостром.

“У нас проблема з постачанням. Без шахт не може бути електромобілів”, – додав Мостром.

Хоча знахідка вважається найбільшою у Європі, вона залишається невеликою у глобальному масштабі, становлячи менше одного відсотка від 120 мільйонів тонн, оцінених у всьому світі Геологічною службою США.

У 2021 році Європейська комісія заявила, що 98 відсотків рідкісноземельних елементів, які використовуються в ЄС, були імпортовані з Китаю, що спонукало Брюссель закликати держави-члени розвивати свої власні видобувні потужності.

Знахідку LKAB було представлено під час візиту делегації Європейської комісії до Швеції, яка на початку року прийняла головування в ЄС.

“Сьогодні ЄС дуже залежить від інших країн щодо цих матеріалів”, – заявив на пресконференції міністр енергетики Швеції Ебба Буш, вказавши конкретно на росію та Китай.

Читайте: Швеція приєднається до «Європейської ініціативи «Небесний щит» щодо спільної ПРО

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'У Швеції виявлено найбільше в Європі родовище рідкісноземельних елементів' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube