НБУ оцінив ситуацію на валютному ринку наприкінці року


10:4029.12.2022

Валютний ринок України все ще неспроможний самостійно збалансуватися. Попит на валюту з боку бізнесу і населення лишається високим.

Нацбанк оцінив ситуацію на валютному ринку наприкінці 2022 року. Про це повідомляє Кореспондент з посиланням на Звіт про фінансову стабільність НБУ.

Валютний ринок України все ще неспроможний самостійно збалансуватися.

“Тому НБУ надалі компенсуватиме дефіцит валюти на ньому і зберігатиме політику фіксованого обмінного курсу”, – йдеться в огляді.

Водночас завдяки безпрецедентній допомозі від партнерів міжнародні резерви до кінця листопада вже перевищили довоєнний рівень і досягли 28 млрд доларів. Цей рівень покриває три з половиною місяці майбутнього імпорту. Подальше надходження міжнародної допомоги дозволить підтримувати резерви на достатньому рівні, наголошується у звіті.

У НБУ нагадали, що значні розриви платіжного балансу і неритмічне надходження міжнародної допомоги у першій половині року зумовили потребу у коригуванні валютного курсу. Офіційний обмінний курс гривні до долара був знижений на 25% наприкінці липня до 36,6 гривень за долар.

“Це рішення разом з коригуванням валютних обмежень, поступовим зростанням ринкових ставок у відповідь на червневе підвищення облікової ставки, запуском “зернового коридору” послабили тиск на валютному ринку. Отже, обсяги інтервенцій НБУ скоротилися”, – додали у НБУ.

Читайте: До 500 тис.грн. Нацбанк оштрафував шість фінансових компаній за порушення правил торгівлі валютою 

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'НБУ оцінив ситуацію на валютному ринку наприкінці року' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube