INSHE.TV
П’ятниця, 21 Листопада, 2025
Підтримати
Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології
  • Спорт
Немає результатів
Подивитися усі результати
INSHE.TV
Підтримати
Головна Економіка

Через зростання цін на енергоносії Європа вже втратила близько $1 трлн.

18 Грудня 2022, 20:36
у Економіка
Газпром приостановил работу Турецкого потока

Фото: turkstream.info

Європа зазнала втрат приблизно на 1 трлн. доларів від стрімкого зростання цін на енергоносії внаслідок російської війни в Україні, проте найглибша криза за десятиліття лише починається.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.

Як зазначає видання, після зими 2022/23 Європі доведеться поповнювати запаси газу практично без поставок з Росії. Навіть із запровадженням нових потужностей для імпорту скрапленого природного газу (СПГ) очікується, що ринок буде напруженим до 2026 року. Це означає, на думку аналітиків Bloomberg, що ціни залишатимуться на високому рівні.

“Наступного року урядам буде набагато важче впоратися з цією кризою”, – зауважив Мартін Девеніш, директор консалтингової компанії S-RM.

Приблизно 1 трлн доларів, за підрахунками Bloomberg на основі ринкових даних, є загальною сумою подорожчання енергії для споживачів і компаній. Багато з втрат, але не всі, були компенсовані пакетами урядової допомоги на понад 700 млрд доларів, що дало змогу компаніям і споживачам вистояти під великою “хвилею” удару. Проте, за даними брюссельського аналітичного центру Bruegel, надзвичайний стан може тривати роками, оскільки економіки, ймовірно, вже перебувають у рецесії, а відсоток допомоги складає у ВВП країн не таку вже й вагому частку.

Європа втратила майже 1 трлн доларів через зростання цін на енергоносії, - Bloomberg

Цього року ЄС вдалося скоротити попит на газ на 50 млрд кубометрів, але, згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства, регіон все ще може зустрітися з потенційним дефіцитом у 27 млрд кубометрів у 2023 році. При цьому це відбуватиметься на тлі того, що російські поставки перебуватимуть на нулі, а китайський імпорт СПГ повернеться до рівня 2021 року.

“Отримання газу є абсолютною необхідністю, і ми, ймовірно, побачимо достатнє поширення накопичення газу в Європі. Гонка за заповнення запасів природного газу в ЄС триватиме аж до наступної зими”, – підкреслив Б’ярне Шілдроп, головний аналітик із сировинних товарів шведського банку SEB AB.

Попередній запис

Стрєлков Гіркін: У Путіна деменція, або його повне нерозуміння дійсності пов’язане з чимось іншим (ВІДЕО)

Наступний запис

Росія перекинула в Білорусь ще 50 “Уралів” (ВІДЕО)

Немає результатів
Подивитися усі результати
Інше ТВ

ІншеТВ – зареєстроване онлайн-медіа, виходить з 2014-го року. Ідентифікатор медіа – R40-05753

Категорії

  • Відео
  • Економіка
  • Кримінал
  • Курйози
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Найважливіше
  • Політика
  • Спорт
  • Суспільство
  • Технології

Додатково

  • Реклама
  • Контакти
  • Про нас
  • Політика конфіденційності та захисту персональних даних
  • Політика користування сайтом
  • Правила використання матеріалів сайту

© 2025 inshe.tv

Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології
  • Спорт

© 2025 inshe.tv