У Європі витрати газу з ПСГ наблизилися до рекорду


12:2114.12.2022

Відбір газу з підземних сховищ Європи наближається до рекордних значень цих календарних дат за історію спостережень. Про це свідчать дані асоціації Gas Infrastructure Europe (GIE) у середу, 14 грудня, пише Кореспондент.

Так, за добу 12 грудня запаси “схудли” на 0,69% або 756 млн куб. м. Це новий максимум із початку сезону відбору. Також це другий за величиною за всю історію спостережень GIE обсяг добового відбору на цю дату (більше було лише у 2017 році).

Опалювальний сезон у Європі розпочався 14 листопада, і з цього моменту країни ЄС відібрали зі сховищ 9,75 млрд куб. м газу. Наразі ПСГ заповнені на 87,34% (на 10,85% вище, ніж у середньому на цю дату за останні п’ять років), у них перебуває 94,5 млрд куб. м газу.

При цьому до кінця тижня прогноз обіцяє Європі ясну чи малохмарну погоду із морозами ночами. Це вимагатиме більш інтенсивного спалювання запасів газу.

Європейські термінали з прийому ЗПГ з початку грудня працюють із продуктивністю 69%, що повторює показники листопада. При цьому останні п’ять звітних днів (8-12 грудня) відсоток використання регазифікаційних потужностей трохи нижчий – 63-67%. Скорочуються запаси ЗПГ у резервуарах приймальних терміналів – це говорить про те, що нові партії зрідженого газу приходять до Європи повільніше, ніж його споживає ринок.

Наразі ціни на газ у Європі на хабі TTF у Нідерландах складають $1517 за тисячу кубометрів.

Читайте: Замена российскому газу: Германия договорилась с Катаром о поставках СПГ© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube