Над світовою фінансовою системою навис прихований ризик на $65 трлн 


22:3306.12.2022

Глобальній фінансовій системі загрожує прихований ризик у вигляді боргу в розмірі $65 трлн. Він представлений валютними деривативами, які утримуються фінансовими установами за межами США, пише Bloomberg з посиланням на Банк міжнародних розрахунків (BIS).

BIS, який ще називають “центробанком для центробанків”, опублікував 5 грудня свіжу доповідь, у якій висловлює стурбованість розміром доларових боргів, які не потрапляють в бухгалтерський облік. Це ставить під сумнів правильність економічних прогнозів та ускладнює прогнозування наступної фінансової кризи, передає Ліга.

Такі приховані борги – цілком законні. Це, наприклад, інвестиції європейських пенсійних фондів у США з використанням валютних свопів для обміну євро на долари.

Коли фонди закривають свої позиції, вони повертають долари назад та отримують євро. Але протягом дії угоди такі зобов’язання реєструються поза балансом, і BIS називає це “сліпою плямою” фінансової системи.

Дослідників з BIS непокоїть самий масштаб свопів. За їхніми оцінками, банки за межами США утримують понад $39 трлн цього боргу. Це вдвічі більше, ніж їхні балансові зобов’язання, і в 10 разів більше, ніж капітал.

Решта боргу припадає на небанківські установи за межами США – він вдвічі більший за “видимі” зобов’язання.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Над світовою фінансовою системою навис прихований ризик на $65 трлн ' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube