Швейцарія хоче заборонити електромобілі. Чому і на скільки


06:3505.12.2022

Швейцарія стала першою країною у світі, яка планує заборонити використання електромобілів через можливий дефіцит або відключень електроенергії.

Про це повідомляють швейцарські ЗМІ.

Наразі йдеться лише про заборону електромобілів на нинішню зиму. Заборона електромобілів розглядається в рамках пакета заходів, покликаних перекрити дефіцит електроенергії в країні.

Власне енерговиробництво країни базується на гідроелектростанціях і взимку доводиться імпортувати досить велику кількість електроенергії.

У 2021 році обсяг імпорту сягнув 5,7 мільярда кіловат-годин. В основному вони надходили з Франції та Німеччини.

Без французьких атомних станцій і німецьких вітряків світло у Швейцарії могло б згаснути. Але цього року Франція та Німеччина теж можуть мати проблеми з енергозабезпеченням. Франція через безліч аварій на атомних електростанціях, Німеччина через зниження сонячної генерації взимку та гостру нестачу газу.

Проєкт указу «Про обмеження та заборони на використання електричної енергії», прийнятий 23 листопада 2022 року Федеральною радою Швейцарії, передбачає заходи, які можуть бути вжиті у разі нестачі енергії. Наприклад, максимальна робоча температура пральної машинки обмежена на 40°C. Холодильник не можна охолоджувати нижче 6 градусів. Також обмежене використання саун та лазень у приватних будинках.

Але це ще не все. На зимовий період максимальну швидкість на магістралях буде знижено зі 120 до 100 км/год.

А власникам електромобілів у разі нестачі електроенергії можуть взагалі заборонити користуватися ними. Винятком стануть лише «абсолютно необхідні подорожі». Наприклад, пов’язані з професійною діяльністю, покупками, участю у судових засіданнях, відвідуванням лікаря чи релігійних заходів.

Це торкнеться близько 110 тисяч власників електромобілів. Сама ж заборона може спричинити зупинення подальшого просування електромобільності. Адже нинішня заборона може вплинути на споживчий попит.

Намагаючись уникнути такого розвитку подій, влада обіцяє «забороняти» електромобілі лише у разі третього та максимального четвертого рівня ескалації ситуації з дефіцитом електроенергії.

Поки що проєкт указу не прийнято. Голосування щодо нього заплановане на поточний грудень.

За словами керуючого директора швейцарської асоціації імпортерів автомобілів Auto Schweiz Андреаса Бургенера, у 2021 році потреба електромобілів у Швейцарії становила лише 0,4% від загальної потреби електроенергії. Тому в асоціації вважають, що такі незначні обсяги не відіграють суттєвої ролі, і мають намір боротися проти будь-якої заборони на електромобілі.

Раніше The Washington Post у редакційній статті порушувала проблему зарядки електромобілів. Їх власники здебільшого намагають заряджати авто вночі, і зі збільшенням кількості електромобілів це може призвести до надмірних навантажень на енергосистему.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Швейцарія хоче заборонити електромобілі. Чому і на скільки' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube