Україна веде переговори про оренду плавучих ТЕС. Вони брудні, але що робити


16:0830.11.2022

Турецька компанія Karpowership, яка володіє найбільшим у світі флотом енергетичних барж, веде переговори про розміщення трьох із них в Одесі.

Про це повідомила топменеджерка Karpowership Зейнеп Харезі в інтерв’ю Nikkei.

“Ми ведемо переговори з одеською владою та українською енергетичною компанією Укренерго про розміщення біля Одеси трьох енергетичних установок загальною потужністю 300 МВт”, – розказала вона.

Крім комерційних і технічних параметрів, сторонам потрібно владнати питання безпеки суден. Харезі вважає: як і у випадку з Чорноморською зерновою ініціативою, для цього може знадобитися посередництво Організації Об’єднаних Націй.

“Залежно від потреб і погоджень, ми могли б зробити це до кінця року. Судна готові, і ми можемо розгорнути їх за три тижні”, – сказала вона.

Україна, яка ще донедавна була нетто-експортером електроенергії, зараз відчуває її гострий дефіцит внаслідок російської агресії. Найбільша атомна станція України окупована і не генерує енергію, а всі великі теплові та гідроелектростанції на вільній території пошкоджені ракетами тією чи іншою мірою.

Використання таких плавучих ТЕС, які можуть працювати на дизелі, мазуті або біопаливі, – це всесвітньо визнана технологія. Існує світовий ринок оренди таких енергетичних барж обсягом близько 10 ГВт.

Лідер світового ринку енергетичних барж – турецька компанія Karadeniz Holding, яка працює під брендом Karpowership. Вона стверджує, що з 2010 року зафрахтувала 25 суден Powerships у всьому світі. Вони працюють в Гамбії, Гані, Гвінеї-Бісау, Лівані, Сьєрра-Леоне, Судані, Замбії, на Кубі.

Викиди CO₂ від таких електростанцій, які здебільшого працюють на викопному паливі, набагато вищі, ніж у газових ТЕС чи тим більше АЕС, зазначає Ліга.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Україна веде переговори про оренду плавучих ТЕС. Вони брудні, але що робити' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube