Через ракетні обстріли на Хмельницькій АЕС зупинилися обидва енергоблоки, на Рівненській – один


07:1717.11.2022

Внаслідок масованої ракетної атаки РФ 15 листопада Хмельницька атомна електростанція зупинила обидва енергоблоки, а Рівненська – один із чотирьох.

Про це повідомляється на сайті Міжнародного агентства з атомної енергії.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомив, що Хмельницька АЕС учора втратила доступ до електромережі через ракетні обстріли, що змусило її тимчасово використовувати дизельні генератори як резервне джерело.

Підключення до мережі АЕС було повністю втрачено 15 листопада о 18:35, що призвело до припинення подачі електроенергії до будинків, на заводи та інші об’єкти. Через понад дев’ять годин АЕС відновила зовнішнє електропостачання по двох резервних лініях, але приблизно через годину одна з цих ліній знову була втрачена та відновлена лише об 11:25. Два реакторні блоки залишаються в режимі зупинки.

Рівненська АЕС учора вдень втратила зв’язок із однією зі своїх ліній електропередач, в результаті станція знизила потужність, а один із її чотирьох енергоблоків автоматично відключився. Сьогодні станція збільшила потужність ще одного свого енергоблоку, щоби продовжити подачу електроенергії в мережі України.

Гроссі назвав це “дуже тривожною подією”.

“Вчорашнє відключення електроенергії чітко демонструє, що ситуація з ядерною безпекою та безпекою в Україні може раптово погіршитися, збільшуючи ризик ядерної аварійної ситуації”, – сказав гендиректор МАГАТЕ.

Учора в МАГАТЕ заявили, що найближчими тижнями на прохання України направлять місії на чотири атомні електростанції: Південноукраїнську, Хмельницьку та Рівненську, а також до Чорнобиля.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Через ракетні обстріли на Хмельницькій АЕС зупинилися обидва енергоблоки, на Рівненській – один' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube