За 2 місяці «зернової ініціативи» Україною експортовано 5,5 млн тонн агропродукції (ІНФОГРАФІКА)


17:4301.10.2022

У ході реалізації «зернової ініціативи» з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» у серпні-вересні відправлено 241 судно.

Про це повідомили у Міністерстві інфраструктури, передає Інше ТВ.

««Зернова ініціатива» успішно працює. У вересні, в порівнянні з серпнем, кількість експортованої продукції зросла у понад 2 рази, а кількість суден, які вийшли з портів — майже в 3 рази. Такі показники свідчать про довіру світу до «зернового коридору» і готовність світових інституцій, бізнесу брати участь у купівлі та транспортуванні української агропродукції.

Окрім цього, в співпраці зі Всесвітньою продовольчою програмою ООН уже вийшли 4 судна з понад 120 тис. тонн пшениці для населення Ефіопії, Ємену та Афганістану. Найближчим часом до Чорноморська зайде п’яте судно під завантаження 30 тис. пшениці для Сомалі. Загалом до країн Африканського континенту було відправлено майже 1 мільйон тонн зерна. Україна залишається гарантом світової продовольчої безпеки.

Наявність українського зерна на світових ринках позитивно впливає на рівень цін. Так вартість пшениці на європейських та американських ринках суттєво впала. Продовольство стає доступнішим для тих, хто знаходиться за крок від гуманітарної катастрофи.

Висловлюю свою вдячність партнерам з ООН та Туреччини за гарантування безпеки «зернового коридору», — прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

Зокрема, 30 вересня з портів Великої Одеси відправились 3 судна з понад 45 тис. тонн агропродукції на борту. Продовольство призначено для споживачів в Африці, Європі та Азії.

Як повідомляло Інше ТВ, Формується суттєвий потенціал по експорту – в МінАПК назвали показники врожаю-2022© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube