INSHE.TV
Вівторок, 2 Грудня, 2025
Підтримати
Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології
  • Спорт
Немає результатів
Подивитися усі результати
INSHE.TV
Підтримати
Головна Кримінал

У Фінляндії російського неонациста Яна Петровского засудили до довічного за воєнні злочини в Україні

14 Березня 2025, 10:56
у Кримінал, Найважливіше
У Фінляндії російського неонациста Яна Петровского засудили до довічного за воєнні злочини в Україні

Окружний суд Гельсінкі засудив до довічного позбавлення волі росіянина Яна Петровського (Воїслава Тордена), визнавши його винним у скоєнні військових злочинів в Україні

Про це повідомляє Helsingin Sanomat. Його захист має намір оскаржити вирок.

Петровському висунули обвинувачення у п’яти військових злочинах, скоєних у 2014 році, коли він воював на боці проросійських бойовиків, будучи заступником командира диверсійно-штурмової розвідгрупи «Русич»:

Засідка на українських військових – підрозділ Петровського заманив українських солдатів, використавши український прапор, після чого відкрив вогонь. Загинуло понад 20 осіб.
Розстріл поранених – після бою група під командуванням Петровського добивала українських солдатів, які вижили, що суперечить правилам ведення війни.
Знущання над полоненими – один із поранених українських солдатів був понівечений: на його обличчі вирізали емблему «Русича».
Наруга над тілами загиблих – Петровський позував із тілами вбитих українських військових, фотографував їх і поширював знімки в соціальних мережах.
Заклики до жорстокості – до скоєння злочинів він робив заяви, з яких випливало, що його підрозділ не бере полонених і не проявляє милосердя.

Сам Петровський відкидав усі звинувачення, стверджуючи, що не обіймав командних посад і не брав участі в боях, а лише знімав пропагандистські відео.

Петровський, відомий під прізвиськом Слов’ян, народився 1987 року і провів дитинство в Петербурзі. У 2004 році його мати вийшла заміж за громадянина Норвегії і поїхала в Осло. 16-річний Петровський переїхав туди разом із нею. Пізніше він почав приїжджати в Росію, де познайомився з лідером неонацистської ДШРГ «Русич» і колишнім десантником Олексієм Мільчаковим.

У 2014 році вони вирушили воювати на Донбас на боці Росії. У вересні того ж року поруч із селищем Щастя в Луганській області бойовики «Русича» влаштували засідку і розбили колону батальйону «Айдар». Мільчаков, який брав у цьому участь, відкрито розповів, як фотографувався з тілами загиблих українських військових, а бійці «Русича» відрізали деяким вуха.

У 2016 році Петровського депортували з Норвегії до Росії, тут він змінив ім’я і прізвище на Воїслав Торден. У 2023 році його дружина отримала дозвіл на навчання у Фінляндії, і його слідом за нею впустили в країну, давши посвідку на проживання. Петровський в’їхав до Фінляндії, але потім його затримали в аеропорту Гельсінкі перед вильотом до Ніцци.

У грудні 2023 року Верховний суд Фінляндії відмовив Україні в екстрадиції Петровського через умови утримання в українських в’язницях, які Європейський суд із прав людини визнав такими, що порушують статтю 3 Європейської конвенції з прав людини (заборона катувань).

У грудні минулого року Суд Хельсінкі вирішив затримати “русича” Петровського-Тордена, якого Фінляндія не видала Україні

Попередній запис

Дрони СБУ атакували в РФ газокомпресорні станції та польовий склад ракет (ВІДЕО)

Наступний запис

Березень дивує: тепло на сході, зливи та навіть сніг на заході

Немає результатів
Подивитися усі результати
Інше ТВ

ІншеТВ – зареєстроване онлайн-медіа, виходить з 2014-го року. Ідентифікатор медіа – R40-05753

Категорії

  • Відео
  • Економіка
  • Кримінал
  • Курйози
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Найважливіше
  • Політика
  • Спорт
  • Суспільство
  • Технології

Додатково

  • Реклама
  • Контакти
  • Про нас
  • Політика конфіденційності та захисту персональних даних
  • Політика користування сайтом
  • Правила використання матеріалів сайту

© 2025 inshe.tv

Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології
  • Спорт

© 2025 inshe.tv