Росія використовує родичів військовополонених для розпалювання невдоволення в Україні, — ISW


15:0917.03.2024

Російські окупанти намагаються використати родичів українських військовополонених, щоб розпалити внутрішнє невдоволення в Україні. Провокування українців відбувається в рамках російської інформаційної кампанії “Майдан-3”.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), пише ЛБ.

Аналітики інституту вважають, що у рамках російської інформаційної кампанії “Майдан-3” РФ маніпулює родичами українських військовополонених для розполювання внутрішнього невдоволення в українському суспільстві.

На думку військових аналітиків, ці операції є частиною кампанії “Майдан-3”, про яку раніше повідомляла Служба безпеки України і яка має на меті “посіяти внутрішнє невдоволення в Україні та внести протиріччя між цивільним населенням і військово-політичним керівництвом”.

16 березня Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що невідомі російські діячі телефонують родичам українських військовополонених і стверджують, начебто Росія готова повернути українських військовополонених, але українське керівництво перешкоджає цьому. Як повідомляється, російські діячі закликають родичів до протестів з цього приводу.

Однак Лубінець підтвердив, що Україна ніколи не припиняла обміни військовополоненими.

“Росія і раніше успішно використовувала інформаційні операції, включаючи пряме листування через мобільні телефони з українським цивільним населенням, для розпалювання насильницьких протестів в Україні”, — додають в ISW.

Читайте: У ГУР заявили, що є “списки людей”, кого рф може залучити до спецоперації “Майдан-3”© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube