Україна повідомила в ОБСЄ про сотні російських хіматак


12:2001.02.2024

Росія здійснила проти українських захисників 626 хімічних атак. Про це заявила заступниця постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Наталія Костенко під час чергового засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ, пише Кореспондент.

Таким чином, використовуючи заборонену зброю, вказує Костенко, росіяни намагаються придушити опір українських захисників.

“Порушуючи Конвенцію про заборону хімічної зброї, російські війська застосовують газові гранати та саморобні вибухові пристрої, споряджені речовинами подразнюючої дії, що скидаються з безпілотників”, – сказала вона.

Костенко додала, що усі подібні випадки ретелшьно фіксуються.

“Сили оборони України вже задокументували 626 випадків застосування росіянами боєприпасів, що містять отруйні хімічні речовини, з яких 81 – лише у грудні. Частота такого застосування зростає, щодня фіксується до 10 випадків”.

Костенко додала, що загарбники також здійснюють “артилерійські обстріли із застосуванням хімічно небезпечних речовин, що є ще одним грубим порушенням правил ведення війни з боку російських військ”.

Читайте: Російські загарбники нарощують використання хімічної зброї в Україні – тільки за січень 51 випадок (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube