“На реабілітацію” до РФ вивезли ще 17 українських дітей – Лубінець


17:2422.01.2024

Уповноважена президента РФ з прав дитини Марія Львова-Бєлова вчергове сприяла вивезенню українських дітей з тимчасово окупованої Донеччини на “реабілітацію”. Про це сьогодні, 22 січня, повідомив український омбудсмен Дмитро Лубінець, пише Кореспондент.

“Цього разу 17 дітей із захворюваннями нервової системи та опорно-рухового апарату літаком російського міноборони відправили до підмосковного реабілітаційного центру Огоньок”, – зазначив Лубінець.

Омбудсмен додав, що в 2023 році, за даними РФ, було “оздоровлено й реабілітовано” 150 українських дітей, які проживають на окупованих територіях, які окупанти називають “новими регіонами Росії”.

“Практика вивезення дітей України є не жестом доброї волі з метою допомогти, а стратегічно важливою програмою держави-агресора – коли під приводом надання медичної допомоги відбувається примусова паспортизація росіянами громадян України. Адже обов’язковою умовою для лікування є наявність російського паспорта, який за наказом Путіна оформлюється за спрощеною процедурою. Таким чином під примусом відбувається нав’язування російського громадянства, що суперечить нормам міжнародного права”, – йдеться в повідомленні омбудсмена.

Читайте: Лубінець поговорив з російськими полоненими перед обміном і “передав привіт” Москальковій (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube