Чеська поліція викрила банди шахраїв з чехів та українців, які вкрали у громадян банківські дані, а з ними – 4,8 млн.євро


08:3107.12.2023

Десятки громадян Чехії та України чеська поліція звинуватила в шахрайстві.

За даними слідчих, дві банди отримали злочинним шляхом приблизно 123 млн. крон (це десь 4,8 млн.євро – прим.Інше ТВ), вкравши банківські дані своїх жертв.

Про це пише «Радіо Прага» з посиланням на інформагентство ČTK, передає Інше ТВ.

Як заявив 6 грудня на прес-конференції голова Національного центру боротьби з тероризмом, екстремізмом та кіберзлочинністю Чеської Республіки Бржетислав Брейха, керівником однієї з банд була жінка. Вона знаходиться на території Чехії і уклала угоду зі слідством про визнання провини, що передбачає 5,5 років позбавлення волі та штраф у розмірі 6 млн. крон.

«Активні дії з упіймання злочинців проводилися на території України», – повідомив Бржетислав Брейха, додавши, що це було непросте завдання. Злочинці створили захищений колл-центр. Під час обшуків поліція вилучила комп’ютери, телефони, автомобілі та гроші на загальну суму близько 5 млн. крон. Чеська поліція діяла у співпраці з українськими колегами.

Криміналісти з’ясували, що банди створювали імітації веб-сайтів існуючих транспортних компаній, насамперед таких, як DPD, Zásilkovna та Czech Post, а також банків. Їхньою метою було оволодіти даними доступу до інтернет-банкінгу. Жертви шахрайства отримували інформацію від зловмисників на рекламних порталах, таких, як Bazoš, Vinted, Sbazar та Facebook Marketplace. Злочинцям загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.

Банди прозвали своїх жертв “мамонтами”. «Це були звичайні люди, які хотіли продати коляску чи ковзани», – описує постраждалих Бржетислав Брейха. Злочинці відповідали на опубліковані оголошення, у тому числі через програму WhatsApp. Вони обіцяли оплатити товар, що рекламується, і, найголовніше, забезпечити його транспортування. Потім вони розсилали продавцям фальшиві посилання на транспортні компанії та банки. Коли жертва вводила відповідні дані – ім’я, пароль, коди та дані платіжної картки – зловмисники фактично брали його інтернет-банкінг під свій контроль та знімали гроші з рахунків.

 Як повідомляло Інше ТВ, Щоб не потрапити на гачок шахраїв у “чорну п’ятницю” і не тільки: поради від YouControl© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube