Окупанти вивезли з Асканії-Нової червонокнижних і рідкісних тварин


22:1205.12.2023

З асканійського зоопарку окупанти вивезли по декілька особин зебри Чапмана, бізона американського, коней Пржевальського та оленя Давида. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, пише Кореспондент.

“Окупанти вчергове зухвало порушили норми міжнародних природоохоронних конвенцій. Ворожі пабліки поширюють інформацію, що окупаційна адміністрація парку здійснила незаконний обмін тварин між Біосферним заповідником Асканія-Нова, природним біосферним заповідником Ростовський та асоціацією зі збереження та відновлення рідкісних та зникаючих видів тварин “Жива природа степу”, – написав він.

Зазначається, що з асканійського зоопарку вивезли по декілька особин зебри Чапмана, бізона американського, коней Пржевальського та оленя Давида. Усі ці види є червонокнижними та занесені до Червоного списку МСОП зі статусом “зниклий з природи”, “на межі зникнення” та “близький до тих, які знаходяться під загрозою знищення”.

Натомість до зоопарку Асканія-Нова були завезені антилопи канна, яки свійські, верблюди двогорбі та один гуанако.

Стрілець повідомив, що про цю ситуацію вже поінформовані відповідні відомства. Міндовкілля готує повторні ноти до секретаріатів природоохоронних конвенцій: Бернської, Рамсарської, ЮНЕСКО, Боннської Конвенції, Міжнародного союзу охорони природи та секретаріату CITES. Цей крок дозволить надати питанню широкого розголосу на міжнародній арені.

Нагадаємо, наприкінці березня 2023 року окупаційна влада встановила повний контроль над біосферним заповідником Асканія-Нова на Херсонщині.

Читайте: ЗСУ за добу знищили щн 1 030 окупантів. Повні втрати ворога© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube