В поліції назвали імена підозрюваних у вбивстві дитячого письменника з Харківщини Володимира Вакуленка – він був не єдиною їх жертвою


11:2525.11.2023

Поліція назвала імена підозрюваних у вбивстві письменника Володимира Вакуленка та ще трьох цивільних чоловіків під час окупації села Капитолівка Ізюмського району, це Владислав Нескородьєв і Сергій Удоденко з Луганська, які вже мали судимості за крадіжки та злочини, пов’язані з наркотиками.

Про це повідомив журналістам заступник начальника ГУ Нацполіції в Харківській області – керівник слідчого управління Сергій Болвінов, передає Укрінформ.

За його інформацією, Удоденко (1974 р.н), застрелив Вакуленка за наказом командира – Владислава Нескородьєва (1990 р.н). Обидва з Луганська та раніше притягалися до кримінальної відповідальності за крадіжки та наркозлочини. Слідство вважає, що вбили письменника 24 березня 2022 року. До того – 22 березня – його викрали з дому разом із хворим сином, знущалися та били.

Однак у цій справі є ще троє жертв: розстріляні чоловіки у віці 51, 59 і 76 років. Одне тіло також виявлено на місці масового поховання в могилі під номером 430.

“Його затримали та вбили через те, що він був колишнім учасником АТО. А двох інших цивільних схопили в лісі. Окупанти вирішили, що вони вивідують і передають Збройним силам України російські позиції. Але насправді чоловіки пішли туди за шишками для самовара. В ту пору було дуже холодно, не було світла, тож люди знайшли старий самовар”, – поінформував Болвінов.

Він запевняє, що слідство має беззаперечні докази того, що цих людей так само вбили “Лев” та “Удод”. Чоловіків розстріляли в лісі, зовсім поруч із житловими будинками. Їхні тіла знайшли у неглибокій ямі, закиданій гілками. До розстрілу цих трьох цивільних тримали у погребі будинку №14 по вулиці Лугова. Один зі свідків, якого окупанти схопили 24 березня та привезли в цю катівню, бачив на подвір’ї рюкзак письменника Вакуленка.

“Як виглядає цей рюкзак, знало все село. Володимир завжди ходив із ним”, – говорить житель Капитолівки Євген Я.

На рюкзаку були патріотичні нашивки, шеврони ЗСУ.

За словами Болвінова, з особливою жорстокістю окупанти били колишнього учасника АТО.

“Вони клали його обличчям на підлогу, стріляли з пістолета біля тіла та голови. Тому від уламків від куль та від плитки, на яких він лежав, він весь був в крові”, – сказав керівник слідства.

Відомо, що обидва підозрюваних у вбивстві зустрічалися з місцевими дівчатами. Жінки виїхали до Росії, та згодом повернулися в Україну.

“Слідство багато з ними працювало, що вони якомога більше надали інформації, розповіли все”, – зазначає Болвінов.

Свідки, місцеві жителі, розповіли, що виконавець наказів неодноразово вихвалялися, що його командир сам не вбивав, нібито боячись крові. У розмовах окупанти говорили, що вбили одного “нацика”, атошника та двох із лісу, які ходили за шишками.

Як повідомляло Інше ТВ, Окупанти вбили на Харківщині дитячого письменника Володимира Вакуленка. Його «Татусеву книгу» перевидадуть, щоб допомогти родині© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube