РФ з початку війни вивезла з ТОТ 15 млн тонн зерна


15:1122.11.2023

За два роки повномасштабного вторгнення РФ могла зібрати і вивезти з тимчасово окупованих українських територій понад 10 млн тонн пшениці і приблизно 5 млн тонн кукурудзи та соняшника. Дохід від експорту такої кількості зерна орієнтовно складає 7085 млн дол. Про це пише Кореспондент.

Зазначається, що навесні 2022-го року російські окупанти конфіскували або купували за безцінь залишки зерна в українських фермерів на окупованих територіях та викрадали зерно, яке лишалося на елеваторах та у складських приміщеннях. Також навесні 2022 році росіяни вже самостійно засівали окуповані угіддя та збирали на них врожай.

Зерно з тимчасово окупованих окремих територій Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей росіяни вивозять переважно у Крим або російські міста. Зокрема, супутникові знімки регулярно показують величезні скупчення зерновозів біля зернового терміналу у Севастополі та Керчі.

Як повідомляється, російські окупанти майже без проблем вивозили українське зерно завдяки налагодженій мережі закупівельників та напрацьованих логістичних ланцюжках. Крім того, порти тимчасово окупованого Росією півострова мають більшу потужність і не постраждали від військових дій.

Читайте: Жнива-2023: в Україні намолочено 71,5 млн тонн олійних та зернових культур© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube