На Буковині затримали банду, яка “заробляла”на ухилянтах понад $100 тисяч на місяць


12:5820.11.2023

У Чернівецькій області нейтралізували злочинне угруповання, яке створило канал незаконного виїзду за межі України чоловіків призовного віку. За гроші фігуранти переводили ухилянтів до сусідньої європейської країни через заздалегідь підготовлені “лісові стежки”.

Про це повідомляє ЛБ.

Зазначається, що учасники банди отримували понад 100 тисяч американських доларів “прибутку” на місяць.

Щоб схилити військовозобов’язаних до втечі за кордон, зловмисники “гарантували їм надійність маршрутів” у обхід контрольно-пропускних пунктів.

Організатор угруповання обіцяв своїм клієнтам “захист” від правосуддя, якщо їх затримають під час нелегального перетину держкордону.

Співробітники СБУ задокументували злочинні дії банди і затримали її організатора разом з чотирма його спільниками.

За даними слідства, угруповання створив 44-річний мешканець Буковини. До незаконної діяльності він залучив своїх знайомих, серед яких були особи з кримінальним минулим. Один із учасників банди раніше неодноразово відбував покарання за вчинення тяжких злочинів.

Через власні зв’язки вони підшукували потенційних призовників та пропонували їм своє сприяння у втечі за кордон.

Вартість “послуг” оцінювали від 3 до 5 тисяч доларів США залежно від терміновості виїзду. У цю суму входило консультування клієнтів щодо поведінки під час прихованого перетину держкордону та їх “супровід” до сусідньої країни.

При понад 20 обшуках за адресами проживання та в автомобілях затриманих вилучено: мобільні телефони, сім-картки та чорнові записи із доказами незаконної діяльності; великі суми готівки, ймовірно одержаної злочинним шляхом.

Читайте: Дружина з інвалідністю тепер коштує дорого. В Одесі викрили схему ухилянтів (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube