На ЗАЕС через дії окупантів триває витік реагентів на енергоблоці, – Енергоатом


19:1916.11.2023

На захопленій російськими окупантами Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) внаслідок дій інтервентів на 5-му енергоблоці триває витік реагентів із першого контуру до іншого.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Державне підприємство “Національна атомна енергогенеруюча компанія” Енергоатом.

Причиною став інцидент при переведенні російським персоналом цього енергоблоку ЗАЕС у “гарячий” стан, що є порушенням правил експлуатації.

“Попри наявні порушення окупаційне керівництво не поспішає переводити блок у стан “холодного зупину”, використовуючи пару, яку генерує 5-й енергоблок, для опалення та забезпечення власних потреб станції”, – зауважується у публікації.

У держпідприємстві зазначають, що через дії начальника зміни хімічного цеху російського персоналу Росатому, який втратив контроль за насиченням фільтрів спецводоочистки, вода 1-го контуру з розчином борної кислоти потрапляє в деаератор машинної зали, а звідти знову на всі парогенератори.

Чим це загрожує
“Дії рашистів є абсолютно некомпетентними. Їхні намагання вивести з ремонту енергоблок №3 та розігріти його до “гарячого” стану, щоб натомість енергоблок №5 вивести в “холодний зупин”, є черговою спробою продовжити ядерний шантаж і пошкодити обладнання ще одного енергоблока АЕС”, – наголошує президент ДП “НАЕК” “Енергоатом” Петро Котін.

За його словами, дії росіян на цій захопленій українській АЕС можуть призвести до втрати цілісності трубок парогенераторів.

“Своїми діями загарбники вкотре ставлять під загрозу безпеку експлуатації станції та спричиняють постійну деградацію обладнання і почастішання небезпечних випадків його відмов”, – розповів керівник Енергоатому.

Він також наголосив, що це у будь-який момент може призвести до аварійної ситуації.

Читайте: Ситуація на ЗАЕС тільки гіршає – Галущенко© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube