У держради немає строку давності: до 15 років в’язниці засуджено колишніх керівників НДЦ ЗСУ «Державний океанаріум», де готували бойових дельфінів


14:3320.09.2023

За підтримання публічного обвинувачення прокурорів Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону 18 вересня 2023 р. Приморський районний суд м. Одеси визнав колишніх командира та заступника командира військової частини (Науково-дослідний центр Збройних Сил України «Державний океанаріум»), винними у дезертирстві та державній зраді (ч. 1 ст. 408, ч. 1 ст. 111 КК України).

Вироком суду їх засуджено до 15 років позбавлення волі.

Про це повідомили в Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Південного регіону, передає Інше ТВ.

У суді доведено, що у 2014 році під час тимчасової окупації росіянами АР Крим та м. Севастополя колишні капітани 1 рангу з метою назавжди ухилитись від проходження військової служби в Збройних Силах України у визначенні командуванням строки не прибули до нового місця дислокації військової частини на материковій Україні. У подальшому, зрадивши Присязі на вірність українському народові, вони вступили на військову службу до збройних сил рф і були призначені на аналогічні посади захопленої військової частини.

Наразі обидва зрадника, перейшовши на бік ворога в умовах збройного конфлікту,  шпигують, допомагають у проведенні підривної діяльності проти України, беруть участь у бойовій підготовці зс рф для участі в окупації суверенної території України.

Триває строк на апеляційне оскарження вироку.

Як повідомляло Інше ТВ, навесні 2022 року, за повідомленнями британської розвідки, Росія розмістила навчених бойових дельфінів у бухті Севастополя, можливо, для захисту свого флоту від підводного нападу.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube