Коломойському повідомили про третю підозру – за підробку документів і заволодінні чужим майном


06:0615.09.2023

Колишньому власнику ПриватБанку Ігорю Коломойському повідомили про вже третю підозру.

Про це повідомив позаштатний радник голови Офісу президента Сергій Лещенко. 

Це є результатом розслідування, яке здійснювало Бюро економічної безпеки.

Згідно з документом, Коломойський підозрюється:

– у організації підробки документів на переказ коштів
– у організації заволодіння чужим майном шляхом, вчиненого організованою групою, в особливо великих розмірах,
– у набутті та розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом.

Досудовим розслідуванням установлено, що Коломойський організував та очолив організовану групу. До її складу також входив керівник Столичної філії «ПРИВАТБАНКУ» Сергій Волков та інші службові особи Столичної філії та Головного офісу «ПРИВАТБАНКУ».

Коломойський як організатор та інші члени групи розробили план злочинної діяльності, спрямований на заволодіння коштами «ПРИВАТБАНКУ». Він полягав у штучному створенні видимості внесення готівкових коштів від імені Коломойського до каси Головного офісу «ПРИВАТБАНКУ», їх облікування, оформлення перевезення неіснуючих готівкових коштів інкасаторами «ПРИВАТБАНКУ» тощо.

Штучне внесення готівкових коштів від імені Коломойського відбувалося у період з 26.03.2013 по 18.02.2014 на загальну суму 5 мільярдів 878 мільйонів гривень.

У подальшому безготівкові кошти у сумі 5,878 мільярдів гривень легалізували шляхом їх перерахунку в адресу:
– ТОВ «ФК ДНIПРО», 
– На власний рахунок Коломойского,
– в адресу організації «ОБ’ЄДНАНА ЄВРЕЙСЬКА ОБЩИНА УКРАЇНИ»
– ТОВ «ПРОТОН-21»
– ТОВ «ЮБІ»
– ТОВ «ФК ГАМБИТ»
– ПАТ «НПК-ГАЛИЧИНА»
– шляхом поповнення власного карткового рахунку в «ПРИВАТБАНКУ»,
– банківського рахунку в АТ «АЙБОКС БАНК» з подальшим перерахуванням коштів на рахунки компаній-нерезидентів:
– MARKS AND SOKOLOV LLC (США),
– HUGHES HUBBARD AND REED LLP (США),
– FIELDFISHER LLP (Велика Британія),

– NOMEA LAW FIRM (Швейцарія).

Нагадаємо, у вересні 2022 року українські антикорупційні органи повідомили вісьмом фігурантам кримінального розслідування підозру в заволодінні коштами ПАТ “Укрнафта”, одним з акціонерів якої є пов’язана з Ігорем Коломойським група “Приват”, на суму у понад 13 мільярдів гривень. Серед підозрюваних — колишній голова правління Укрнафти; колишня заступниця керівника управління з продажу нафти, газу та продуктів нафто- і газопереробки компанії; колишня керівниця відділу контролю за обліком постачання нафти і нафтопродуктів Укрнафти; колишні директори п’яти комерційних підприємств.

Пізніше, 7 листопада того ж 2022 року, держава вилучила майно п’яти стратегічно важливих підприємств, серед яких були “Укрнафта” та “Укртатнафта”. При цьому у листопаді 2022-го у Росії бізнесменів Ігоря Коломойського та співвласника групи “Приват” Геннадія Боголюбова заочно заарештували за нібито привласнення 800 тисяч тонн російської нафти.

Уже 2 вересня 2023 року СБУ оголосила Ігорю Коломойському підозру в легалізації майна, отриманого шахрайським шляхом. Того ж дня Шевченківський суд Києва арештував його на 60 днів із можливістю внесення застави у 509 млн грн., але вносити заставу він відмовився.

6 вересня розгляд апеляції на запобіжний захід Ігорю Коломойському відклали на 25 вересня, оскільки матеріали справи не встигли передати до суду.

Наступного дня, 7 вересня, Ігорю Коломойському та ще 5 особам – колишнім працівникам банківської установи – детективи НАБУ повідомили про підозру у заволодінні понад 9,2 млрд грн коштів ПриватБанку.

8 вересня повідомили, що за матеріалами НАБУ активи Коломойського арештували на 48 годин.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube