У Фінляндії затримали російського бойовика з групи ”Русич”, яка відома своїми звірствами проти полонених українців


12:2327.08.2023

Окружний суд Східної Уусімаа розглядає справу про затримання росіянина, підозрюваного у терористичних злочинах на сході України.

Повідомляється, що затриманий – Ян Ігорович Петровський, який зараз носить ім’я Войслав Торден.

Інформаційне агентство STT оприлюднило ім’я чоловіка як виняток, оскільки його підозрюють у надзвичайних злочинах, і він перебуває у санкційному списку ЄС під своїм попереднім ім’ям.

Про це повідомила Служба новин Yle, передає Інше ТВ.

Згідно з публічною інформацією суду, 36-річний чоловік підозрюється в участі в діяльності терористичної групи та іншому сприянні діяльності терористичної групи. Інкриміновані злочини відбувалися у період з червня 2014 року по серпень 2015 року на території Луганської та Донецької областей.

Поліція наполягає на продовженні тримання під вартою з метою сприяння екстрадиційному розслідуванню та видачі злочинця.

За даними ЗМІ, екстрадиції вимагає Україна.

Згідно з інформацією суду, підозрюваний народився в 1987 році в Ленінграді, нині Санкт-Петербурзі.

Відповідно до санкційного списку, Ян Петровський був лідером і командиром російської неонацистської військової групи “Русич”. Членів цієї групи також звинувачують у звірствах проти полонених українських солдатів.

Крім того, за даними ЄС, це угруповання має зв’язки з ПВК “Вагнер”.

Російське медіа Meduza повідомляло, що Ян Петровський переїхав з Росії до Норвегії у віці 16 років, оскільки матір вийшла заміж за норвежця. Згодом у Петровського почали формуватися неонацистські погляди, а у 2014 році він долучився до групи російських бойовиків “Русич” на Донбасі і, з-поміж іншого, брав участь у розстрілі колони батальйону “Айдар”.

З Норвегії Петровський був депортований у Росію у 2016 році через загрозу національній безпеці країни.

Як повідомляло Інше ТВ, Все, пов’язане з Пригожиним, катають в асфальт – зносять навіть могили вагнерівців (ВІДЕО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube