У Великій Британії через підозру у шпигунстві на користь росії затримано трьох громадян Болгарії


18:5915.08.2023

Троє підозрюваних у шпигунстві на користь росії у Великій Британії були заарештовані і звинувачені в рамках великого розслідування у сфері національної безпеки.

Про це повідомляє ВВС, передає Інше ТВ.

Обвинувачені, всі громадяни Болгарії, – 45-річний Орлін Русєв, 41-річний Бісер Джамбазов і 31-річна Катрін Іванова – були затримані в лютому і з тих пір перебувають під вартою. Стверджується, що вони працювали на російські спецслужби.

Їх звинувачують у володінні документами, що посвідчують особу, з “неправомірним наміром”, і стверджують, що вони мали ці документи, знаючи, що вони є фальшивими. Серед документів – паспорти, посвідчення особи та інші документи Великої Британії, Болгарії, Франції, Італії, Іспанії, Хорватії, Словенії, Греції та Чехії.

Троє обвинувачених були заарештовані відповідно до Закону про державну таємницю детективами з боротьби з тероризмом столичної поліції, яка несе національну поліцейську відповідальність за шпигунство.

Трійця живе у Великій Британії вже багато років, працюючи на різних роботах і проживаючи в кількох заміських будинках.

Так, пан Русєв має досвід ведення бізнесу в росії. Він переїхав до Великої Британії у 2009 році і три роки працював на технічних посадах у сфері фінансових послуг. У його профілі в мережі LinkedIn зазначено, що пізніше він володів бізнесом, пов’язаним з розвідкою сигналів, що передбачає перехоплення комунікацій або електронних сигналів. Пан Русєв, останнім місцем проживання якого є приморський пансіонат у Грейт-Ярмуті, також стверджує, що колись працював радником у болгарському міністерстві енергетики.

Колишні сусіди в Харроу описують пана Джамбазова та пані Іванову як пару. Пан Джамбазов описується як водій лікарень, а пані Іванова описує себе на своїй сторінці в мережі LinkedIn як лаборанта в приватному медичному бізнесі. Подружжя, яке переїхало до Великої Британії близько десяти років тому, керувало громадською організацією, що надавала послуги болгарам, зокрема, знайомила їх з “культурою і нормами британського суспільства”. Згідно з болгарськими державними документами в Інтернеті, вони також працювали у виборчих комісіях у Лондоні, які сприяють голосуванню на болгарських виборах громадян, які проживають за кордоном.

Троє обвинувачених мають постати перед судом в Олд Бейлі в Лондоні в січні. Вони ще не подали заперечень проти висунутих звинувачень.

Контртерористична поліція публічно заявляла про те, що все більше часу витрачається на підозри в державній загрозі і шпигунстві, особливо щодо росії. Їхнє занепокоєння викликане гучними інцидентами останніх років, пов’язаними з операціями російської розвідки у Великій Британії.

Як повідомляло Інше ТВ, В Польщі затримали 2 росіян за пропаганду “Вагнера” і білоруса – за шпигунство© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube