Київський айтішник організував транснаціональне злочинне угруповання – працювали через фішінгові переходи (ФОТО)


15:2130.03.2023

Служба безпеки спільно з Нацполіцією та правоохоронними органами Чеської Республіки нейтралізувала транснаціональне злочинне угруповання шахраїв.

Зловмисники спеціалізувались на викраденні грошей з банківських рахунків громадян Євросоюзу через фішингові посилання в популярних інтернет-магазинах. За оперативними даними, з лютого минулого року ділки ошукали понад 1 тис. мешканців ЄС на загальну суму 160 млн. у гривневому еквіваленті.

У ході слідчо-оперативних дій в Україні затримано організатора угруповання та його спільника. Крім того, на території Євросоюзу затримано ще 17 учасників злочинної групи. Серед них – громадяни Білорусі.

За даними слідства, організатором незаконної діяльності є мешканець Києва, фахівець у сфері ІТ. Своїх спільників він підшукував через власні зв’язки, а також на платформі Darknet.

Для реалізації шахрайської схеми зловмисники розміщували на торговельних інтернет-платформах оголошення про «продаж» популярних товарів за «привабливою» ціною.

Київський айтішник організував транснаціональне злочинне угруповання - працювали через фішінгові переходи (ФОТО) 1
Київський айтішник організував транснаціональне злочинне угруповання - працювали через фішінгові переходи (ФОТО) 9
Київський айтішник організував транснаціональне злочинне угруповання - працювали через фішінгові переходи (ФОТО) 3
Київський айтішник організував транснаціональне злочинне угруповання - працювали через фішінгові переходи (ФОТО) 10
Київський айтішник організував транснаціональне злочинне угруповання - працювали через фішінгові переходи (ФОТО) 5
Київський айтішник організував транснаціональне злочинне угруповання - працювали через фішінгові переходи (ФОТО) 11
Київський айтішник організував транснаціональне злочинне угруповання - працювали через фішінгові переходи (ФОТО) 7
Київський айтішник організував транснаціональне злочинне угруповання - працювали через фішінгові переходи (ФОТО) 12

Для оформлення замовлення покупцям пропонували перейти за фішинговим посиланням, де вони вносили реквізити своїх банківських карток.

Затриманим в Україні організатору шахрайської схеми та його спільнику повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України:

ч. 1 ст. 255 та ч. 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);

ч. ч. 3, 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28 та ч. 4 ст. 190 (організація заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно, шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, у складі злочинної організації).

Наразі суд обрав їм запобіжний захід ˗ тримання під вартою без права внесення застави. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube