Українська кіберполіція заблокувала ресурс, який використовували іноземці для телефонного шахрайства


15:0124.11.2022

Ресурс, що розміщувався на українському домені, пропонував платні послуги з підміни мобільних номерів. Використовуючи технологію спуфінгу, шахраї вдавали, нібито громадянам телефонують з банку і надалі отримували доступ до їхніх карток.

Про це повідомили в Департаменті кіберполіції Національної поліції України, передає Інше ТВ.

Організував схему громадянин Великої Британії, який наразі вже перебуває під вартою. Чоловік створив власний сайт, де пропонувався «пакет послуг» для вчинення шахрайства із використанням соціальної інженерії.  

Зокрема пропонувалося здійснювати спуфінг – підміну номера телефону. У такий спосіб зловмисники могли імітувати дзвінки від банків. Роботизований голос, під різними приводами, повідомляв про необхідність надання банківських даних фейковому працівнику банку. Отримавши ці відомості, зловмисники привласнювали гроші з рахунків потерпілих. Також сервіси давали змогу перехоплювати одноразові паролі. 

Коштували такі послуги від 100 до 1300 фунтів стерлінгів, в залежності від обраного «тарифу». Оплату клієнти здійснювали у криптовалюті.  

Встановлено, що від протиправної діяльності ресурсу постраждали тисячі осіб, збитки сягають понад 100 мільйонів фунтів стерлінгів.  

В рамках міжнародного співробітництва кіберполіція заблокувала шахрайський ресурс, який розміщувався на українському домені. У міжнародній поліцейській операції також брали участь представники Федерального Бюро розслідувань (FBI), Секретна служба США (USSS), Європол, Євроюст та правоохоронні органи Австралії, Канади, Франції, Німеччини, Ірландії, Литви та Нідерландів.

Як повідомляло Інше ТВ, СБУ ліквідувала онлайн-казино, яке витягло з українців в рф близько 3 млрд. грн. (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube