Змова заради зради. Як колишні начальник СБУ в Криму Кулініч і заступник секретаря РНБО Сівкович сприяли вторгненню рф


17:3923.07.2022

Правоохоронці розслідують державну зраду колишнього заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича і ексначальника управління СБУ в Криму Олега Кулініча, які сприяли вторгненню РФ і намагались приховати від СБУ та керівництва України плани Росії щодо нападу.

Про це свідчать тексти підозр, передає Судовий репортер

За даними слідста, керівник 9-го (“українського”) управління 5-ої служби ФСБ РФ Ігор Чумаков створив злочинну організацію, до складу якої ввійшов колишній заступник секретаря РНБО України Володимир Сівкович, співробітник СБУ Олег Кулініч та інші поки невстановлені громадяни України і РФ.

Ця банда повинна була збирати і передавати в Росію інформацію, що становить держтаємницю, а також підбурювати громадян України до держзради.

Організовувала та здійснювала збір, аналіз і передачу інформації росіянка Марина Терентьєва – працівниця ФСБ, має посаду-прикриття — є членом Союзу журналістів РФ і позаштатним фотокореспондентом російського інформагентства “ТАСС”.

Сівкович керував діяльністю Кулініча та залучених ним осіб щодо збору і передачі інформації росіянам. 

Кулініч, маючи доступ до держтаємниці, збирав інформацію як особисто, так і через залучних осіб.

У тексті підозри зазначається, що Сівкович не міг реалізувати себе на держслужбі в Україні, тому “відчуваючи неповноцінність, меншовартість” він розраховував повернутися до української політики під патронатом РФ.

Сівкович організував у Москві так званий “політичний офіс”, працівники якого нібито займаються суспільно-політичною діяльністю, а насправді залучають осіб, які мають розвідувальні можливості на території України.

У цьому офісі, зокрема, була працевлаштована “журналістка” Терентьєва.

Вважається, що не пізніше 02.06.2019 російськими спецслужбами був залучений Кулініч, отримавши псевдонім і виконуючи на території України завдання ФСБ, вживаючи засобі конспірації та підтримуючи зв’язок із Сівковичем.

Члени цього угрупування, зокрема, Кулініч начебто впливали на кадрові та управлінські рішення у структурі Служби безпеки України та сприяли приховуванню від СБУ та керівництва держави України планів РФ щодо нападу 24.02.2022 з території окупованого Криму на материкову частину України та ін.

Змова заради зради. Як колишні начальник СБУ в Криму Кулініч і заступник секретаря РНБО Сівкович сприяли вторгненню рф 1
Кулініч у молоді роки

Кулініч — колишній керівник Головного управління СБУ в АР Крим. Був призначений президентом Зеленським у жовтні 2020-го. 2 березня 2022 президент його звільнив. Цього ж дня зареєстровано кримінальне провадження, в якому Кулінічу згодом повідомлено підозру.

16 липня 2022 Кулініча арештували за підозрою в державній зраді. На момент затримання Олег Кулініч обіймав посаду помічника голови СБУ Івана Баканова з особливо важливих доручень.

Усі п’ятеро підозрюються в участі у злочинній організації (ч.2 ст.255 ККУ). Громадяни України Сівкович і Кулініч — в державній зраді (ч.1 ст.111 ККУ), а троє працівників ФСБ РФ — у шпигунстві (ч.1 ст.111 ККУ).

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Змова заради зради. Як колишні начальник СБУ в Криму Кулініч і заступник секретаря РНБО Сівкович сприяли вторгненню рф' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube