Документи Пентагону. Винуватця “зливів”Тейшейру лишили під вартою – за ним можуть полювати інші держави


18:0820.05.2023

Суд окружного суду штату Массачусетс ухвалив залишити 21-річного військовослужбовця Національної гвардії США Джека Тейшейру, який фігурує у розслідуванні про витік секретних документів Пентагону, під вартою до початку суду

Про це повідомляє Reuters.

Стало відомо, що адвокати Тейшейри просили відпустити його під домашній арешт, але суддя вирішив, що той може стати об’єктом уваги з боку іноземних урядів, які прагнутимуть отримати більше інформації. Тейшейра перебуватиме у в’язниці округу Плімут на південь від Бостона – адміністративного центру Массачусетсу.

Нагадаємо, Джек Тейшейра був заарештований Федеральним бюро розслідувань 13 квітня у своєму будинку в штаті Массачусетс.

Прокурори стверджують, що 21-річний хлопець передав секретні документи, в тому числі ті, що стосуються пересування військ у війні Росії проти України, групі геймерів у додатку для обміну повідомленнями Discord.

Відомо, що Тейшейру звинувачують у несанкціонованому утриманні й передачі інформації про національну оборону, а також у несанкціонованому вилученні секретної інформації та оборонних матеріалів, за що йому може загрожувати до 15 років ув’язнення.

“Злиті” документи містили надсекретну інформацію США про союзників і супротивників. Президент США Джо Байден розпорядився провести розслідування, щоб з’ясувати обставини інциденту.

У судових документах, поданих раніше цього тижня, прокурори також заявили, що керівники Тейшейри двічі – у вересні й жовтні 2022 року – робили йому зауваження через поводження з секретною інформацією. Але це не призвело до обмеження йому доступу до неї.

Нагадаємо: Витік секретних документів не вплине на військові плани України, бо вона не дуже ними й ділилася, – Associated Press

А також: Випадковий шпигун. Як Джек Тейшейра дотягнувся до секретних матеріалів Петагону© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube