Китай з 10 квітня запровадить 34% мита на весь імпорт із США. Пекін відповів на нові тарифи американського президента Дональда Трампа, виконавши обіцянку “відплати” на тлі загострення торговельної війни.
Про це повідомляє Bloomberg.
Китай відповів на нові тарифи США низкою заходів, включаючи мита на весь американський імпорт та контроль за експортом рідкоземельних металів, виконавши обіцянку завдати удару у відповідь після того, як президент Дональд Трамп запровадив мита і загострив торговельну боротьбу.
З 10 квітня Пекін запровадить 34% мита на весь імпорт з США, що відповідає рівню так званих взаємних тарифів Трампа на другу за величиною економіку світу.
Китайська влада також заявила, що негайно обмежить експорт семи видів рідкоземельних металів, розпочне антидемпінгове розслідування щодо медичних рентгенівських трубок для комп’ютерної томографії з США та Індії, а також припинить імпорт продукції птахівництва з двох американських компаній. Крім того, він додав 11 американських оборонних компаній до списку ненадійних суб’єктів господарювання та запровадив експортний контроль над 16 американськими фірмами.
Заходи Китаю послідували за оголошенням Трампа про запровадження відповідних тарифів на глобальних торговельних партнерів. Останні мита США обкладуть митом майже всю китайську продукцію щонайменше на 54%, що може завдати шкоди китайському експорту до США.
Напруженість у відносинах між Вашингтоном і Пекіном посилилася після повернення Трампа до Білого дому в січні. Примітно, що президент США ще не говорив зі своїм китайським колегою більш ніж через два місяці після інавгурації. Вони також перебувають у глухому куті через передбачувану роль Китаю в потоці фентанілу в Америку, який Трамп назвав причиною попередніх двох раундів тарифів.
До оголошення в середу тарифний дисбаланс між США і Китаєм був разючим: американські мита на китайські товари перевищували тарифи, які Китай стягує з США. Згідно з аналізом Bloomberg Economics, середній тариф Китаю на американські товари становив 17,8%, що менше, ніж 32,8%, які США стягують з китайських товарів.
Минулого року Китай імпортував зі США товарів на суму майже 164 мільярди доларів, що є найнижчим показником за останні чотири роки.
«Дії США не відповідають правилам міжнародної торгівлі, серйозно підривають законні права та інтереси Китаю і є типовим одностороннім залякуванням», – йдеться в заяві Міністерства фінансів КНР, яке оголосило про введення 34% тарифів.
Економічний конфлікт між урядами двох країн перекинувся на приватні компанії в обох країнах. Китайські чиновники виступили проти спроб Walmart Inc. змусити китайських постачальників знизити ціни, щоб компенсувати тарифи Трампа. Гонконгський магнат Лі Кашин викликав гнів Пекіна, погодившись продати порти своєї компанії в Панамі, щоб заспокоїти Трампа.
Трамп виправдовував свої нові тарифи як справедливий спосіб відповідати бар’єрам, які інші країни встановлюють для американських фірм і товарів. Його адміністрація також звинуватила Китай у встановленні нетарифних бар’єрів, які ставлять американський експорт і компанії у невигідне становище, і ці звинувачення були викладені у щорічному звіті, опублікованому Міністерством торгівлі США цього тижня.