INSHE.TV
П’ятниця, 6 Червня, 2025
Підтримати
Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології
Немає результатів
Подивитися усі результати
INSHE.TV
Підтримати
Головна Економіка

Польські фермери знову протестують – тепер через низькі ціни на полуницю (ФОТО)

27.05.2024
у Економіка
Польські фермери знову протестують – тепер через низькі ціни на полуницю (ФОТО)

У понеділок, 27 травня, польські фермери розпочали чергову акцію протесту. Виробники полуниці не згодні з існуючими цінами на полуницю.

Про це пише Farmer.pl.

В Ополе Люблінському виробники фруктів протестують проти надмірно низьких закупівельних цін на фрукти. Ситуація в багатьох місцях драматична. Спочатку заморозки, нестача води, потім град, а тепер закупівельні ціни все ще не дозволяють заробляти гроші.

Фермери організовуються в соціальних мережах. Кшиштоф Хміль, виробник з Люблінського регіону, відомий як «Малинове поле», пише на ФБ:

“Ще один сезон починається з цінами, нижчими за виробничі витрати…. Цей рік відрізняється від усіх ‼️ Спочатку морозами і заморозками, потім посухи і град ‼️‼️ Втрати врожаю – величезні‼️ Крім того, нестримний потік товарів з України та з-за кордону UE‼️ НІЧОГО НЕ ЗМІНЮЄТЬСЯ ‼️ СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО В ПОЛЬЩІ РОЗВАЛЮЄТЬСЯ І МИ, ФЕРМЕРИ, З ЦИМ НЕ ЗГОДНІ ‼️‼️‼️ ЗАПРОШУЮ ВСІХ В ПОНЕДІЛОК 27. 05.2024 В ОПОЛЕ ЛЮБЕЛЬСЬКЕ, ВУЛ. ПЕРЕМИСЛОВА”.

Акція протесту виробників фруктів, фото: PAP/Wojtek Jargiło

У соціальних мережах фермери коментують, що вони блокуватимуть переробний завод, а не дороги до Ополя.

Організатор страйку пояснив сьогодні Радіо Люблін, скільки коштує вирощування полуниці

-3Наразі переробники виставили ціну на полуницю подекуди 2 злотих 30 гр. Сьогодні говорять про 4-4,20 злотих. (…) Витрати на виробництво кілограма полуниці становлять близько 4 злотих 80 гр. До цього додається оплата праці працівника. Що це за 4 злотих (на ринку)? Мінімум 6-7 злотих за кілограм полуниці. Ми беремо до уваги той факт, що в Польщі є іноземний капітал. Були переробні заводи, які збанкрутували. Польська держава могла б їх викупити, тоді б ми могли більше говорити на цю тему. Але ми заблокуємо збагачувальну фабрику, де є акції Державної скарбниці. Ми будемо легально ходити по переходах і блокувати поставки. Ми будемо робити це до тих пір, поки не доб’ємося свого, тобто коли буде ціна, яка задовольнить фермерів”, – додає Кшиштоф Хміль.

Інформація від закупівельних компаній не вселяє оптимізму. Останніми днями компанія Döhler у повідомленні, розісланому постачальникам, назвала мінімальні ціни на:

Полуниця – 2,00 злотих/кг
Чорна смородина – 2,00 злотих/кг
Смородина – 0,50 зл/кг
Чорноплідна горобина – 0,70 злотих/кг
Вишня – 1,20 злотих/кг
Малина – 3,60 злотих/кг
Слива – 1,00 злотих/кг
Ревінь – 1,00 злотих/кг
Аґрус – 0,60 злотих/кг
Як зазначено в повідомленні, це гарантовані мінімальні ціни, нижче яких компанія не буде закуповувати. З іншого боку, у повсякденних комерційних операціях будуть застосовуватися ринкові ціни, що формуються під впливом обсягу попиту та пропозиції, якості сировини, погодних умов, можливостей та умов продажу, а також інших факторів, що впливають на ціноутворення.

Нагадаємо, заморозки наробили збитків і в Україні – не тільки сади постраждали

Немає результатів
Подивитися усі результати
Inshe.tv

ІншеТВ – зареєстроване онлайн-медіа, виходить з 2014-го року. Ідентифікатор медіа – R40-05753

Категорії

  • Відео
  • Економіка
  • Кримінал
  • Курйози
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Технології

Додатково

  • Реклама
  • Контакти
  • Про нас
  • Політика конфіденційності та захисту персональних даних
  • Політика користування сайтом
  • Правила використання матеріалів сайту

© 2025 inshe.tv

Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології

© 2025 inshe.tv