Цю кібератаку вже назвали безпрецедентною. За даними британських ЗМІ, хакерам, пов’язаним з іранським режимом, вдалося відключити електростанцію на чотири дні. Оскільки вона була невеликою, то це не вплинуло на подачу електроенергії в країні.
Про це пише RFI Українською з посиланням на The Telegraph.
Це перший випадок, коли хакерам, пов’язаним з іранським режимом, вдалося призупинити роботу подібного об’єкта у Великій Британії. Електростанція була відносно невеликою, і відключення не вплинуло на енергопостачання чи виробництво енергії у Великій Британії.
Цей інцидент стався одночасно із серією атак на водну інфраструктуру США у липні цього року, які торкнулися 12 штатів і викликали занепокоєння в Білому домі.
Британські чиновники не коментують те, яка саме електростанція опинилася під атакою, з огляду на безпекові ризики. Відомо, що об’єкт не працював чотири дні.
У відповідь уряд провів брифінг для керівників енергетичних компаній та надіслав листи підприємствам із порадами, вказівками та планом подальших дій.
За оцінками британських спецслужб, атака навряд чи мала на меті завдати шкоди цивільному населенню. Її метою вважають демонстрацію здатності хакерів, пов’язаних із Корпусом вартових ісламської революції (КВІР), проникати в британські системи та виводити з ладу об’єкти критичної інфраструктури.
The Telegraph зазначає, що Іран посилив свої кібератаки на країни Заходу після загострення конфлікту з Ізраїлем і США наприкінці лютого 2026 року. Окрім США і Великої Британії, про кібератаки повідомляли Німеччина, Польща, Фінляндія, Бельгія та Албанія. Але найпопулярнішими цілями іранських хакерів є Ізраїль та інші країни Близького Сходу.
Як повідомляло Інше ТВ, Сервери АРМА зазнали хакерської атаки – там вбачають зв’язок із конкурсом з відбору управителя активів підсанкційного олігарха Фрідмана
