INSHE.TV
Субота, 13 Червня, 2026
Підтримати
Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології
  • Спорт
Немає результатів
Подивитися усі результати
INSHE.TV
Підтримати
Головна Суспільство

Іран замінував сховища зі збагаченим ураном напередодні угоди зі США, – CNN

13 Червня 2026, 17:57
у Суспільство
Іран розробляє біологічні та хімічні боєголовки для балістичних ракет великої дальності

Іран за останні тижні значно посилив захист своїх запасів збагаченого урану – тунелі обвалили, а входи замінували.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN.

За даними п’яти джерел, знайомих з американською розвідкою, отримати доступ до приблизно півтонни високозбагаченого урану зараз набагато складніше та небезпечніше, ніж місяць тому.

Тоді президент США Дональд Трамп публічно натякав, що може наказати американським військам захопити цей матеріал.

Нові укріплення ускладнюють виконання угоди, яку готує адміністрація Трампа з Тегераном щодо вивезення та знищення урану. Постає питання, хто візьметься за небезпечне завдання його видобутку.

Сторони наближаються до угоди, яка передбачає передачу Іраном збагаченого урану Сполученим Штатам.

За цим планом матеріал знищать прямо на місці, а потім вивезуть з країни.

Водночас офіційні особи США та Ірану надають суперечливі версії попередньої домовленості. Проект угоди просочився до напівофіційного іранського агентства в п’ятницю, що викликало гнівну реакцію Трампа в соціальних мережах.

Навіть для самих іранців вилучення матеріалу тепер потребуватиме важкої землерийної техніки та масштабних робіт з розмінування.

“Якщо це повідомлення правдиве, це точно ускладнить вилучення високозбагаченого урану”, – сказав Скотт Рокер, який очолював Управління з вилучення ядерних матеріалів Національного управління ядерної безпеки США з 2017 по 2021 рік.

Читайте також: Іран під час перемир’я зі США міг поповнити запаси ракет за допомогою РФ, – Bloomberg
Якщо переговірники вимагатимуть від Ірану доставити весь уран до одного місця для подальшого вилучення, Іран може заявити, що частину матеріалу вже неможливо повернути.

“У нас не було б повної впевненості, що Іран не зможе зберегти до нього доступ у майбутньому”, – додав Скотт Рокер.

Попередній запис

Петиція до Кабміну про впровадження повноцінної сексуальної освіти у шкільну програму набрала лише 77 голосів

Наступний запис

Україна застосувала санкції проти десяти російських мобільних операторів та інтернет-провайдерів

Немає результатів
Подивитися усі результати
Інше ТВ

ІншеТВ – зареєстроване онлайн-медіа, виходить з 2014-го року. Ідентифікатор медіа – R40-05753

Категорії

  • Відео
  • Економіка
  • Кримінал
  • Курйози
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Найважливіше
  • Політика
  • Спорт
  • Суспільство
  • Технології

Додатково

  • Реклама
  • Контакти
  • Про нас
  • Політика конфіденційності та захисту персональних даних
  • Політика користування сайтом
  • Правила використання матеріалів сайту

© 2025 inshe.tv

Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології
  • Спорт

© 2025 inshe.tv