Як повідомила в четвер компанія Primoco UAV, вона отримала дозвіл на будівництво нового заводу в місті Пісек. Його збудують у промисловій зоні на північній околиці міста.
Про це пише «Чеське Радіо», передає Інше ТВ.
Виробництво там мало б початися 2028 року. За словами засновника і генерального директора фірми Ладіслава Семетковського, це буде сучасний завод 21-го століття.
Він дасть можливість виробляти до 300 безпілотників середнього класу на рік. Нині фірма їх робить по 50—60. До нинішніх майже 60 працівників додадуться ще 80—100.
Її безпілотний літак One 150 має і цивільну сертифікацію, і військову за стандартами НАТО. Він має тривалість польоту до 15 годин, досяжність польоту до 1800 кілометрів і може нести корисне навантаження до 30 кілограмів.
Західні союзники України закуповують десятки цих безпілотників як розвідувальні для українських військових. Як заявляв Семетковський в інтерв’ю австрійському інтернет-виданню Militär Aktuell на початку січня 2026 року, Україна є нині для його компанії головним користувачем, і отриманий там бойовий досвід — «місяць у бою в Україні дорівнює десяти рокам використання в структурах НАТО в мирний час» — є незамінним для фірми і значно прискорює її розвиток.
Як повідомляло Інше ТВ, БпЛА One 150 компанії Primoco UAV має максимальну злітну масу 150 кг, час польоту – до 15 годин, дальність від наземної станції – до 200 км, а загальний діапазон безпілотника сягає 2000 км.
Унікальна особливість One 150 – корисне навантаження 30 кг та можливість роботи на великій висоті (до 3300 м над рівнем моря). При цьому апарат може виконувати зліт та посадку у будь-який час доби навіть за несприятливих погодних умов.
