Представники понад 180 країн і 600 неурядових організацій не змогли ухвалити глобальну угоду щодо боротьби з пластиковими відходами в рамках переговорів під егідою ООН у Женеві.
Про це в п’ятницю, 15 серпня, повідомляє агентство epd, передає DW.
За словами посла Еквадору у Великій Британії Луїса Ваяса Вальдів’єсо, який керував переговорами, обговорення тексту угоди буде продовжено. Конкретну дату і місце наступної зустрічі Вальдів’єсо не назвав.
«Женева не принесла тієї угоди, яка нам потрібна, щоб стримати забруднення пластиком у глобальному масштабі. Це розчаровує», – цитує агентство Reuters делегата від Німеччини Йохена Фласбарта.
Незважаючи на те, що позиції країн-учасниць все ще сильно розходяться, надія, що домовленість рано чи пізно буде досягнута, за словами Фласбарта, залишається. Він уточнив, що Німеччина та її партнери в Євросоюзі зроблять для цього все можливе.
Переговори в Женеві мали завершитися 14 серпня, проте були продовжені ще на один день через понад 100 спірних пунктів у фінальному тексті угоди. Основний з них – скорочення виробництва пластику, на якому, зокрема, наполягає ФРН. З цим пунктом категорично не згодні країни-виробники нафти, такі, як Саудівська Аравія, Росія та Іран.
Переговори про досягнення глобальної угоди щодо пластику розпочалися після того, як у березні 2022 року країни-члени ООН домовилися протягом двох років розробити юридично зобов’язуючу угоду, яка дозволить вирішити проблему забруднення навколишнього середовища.
З того часу відбулося п’ять раундів переговорів, останній з яких пройшов у грудні 2024 року в південнокорейському місті Пусан. Тоді угоду підтримали понад 100 країн, включаючи Німеччину. Проти виступили кілька держав, багато з яких активно займаються видобутком нафти і постачають сировину для виробництва пластику. У підсумку переговори призупинили і вирішили продовжити обговорення в Женеві.
Зараз у світі щорічно виробляють понад 400 мільйонів тонн пластику, причому половина всього обсягу припадає на одноразові товари, зазначає агентство AFP. Переробці піддається менше 10% всіх пластикових відходів. Решта спалюється, потрапляє на звалища, в океан, забруднює ґрунт, завдає шкоди природі та здоров’ю людини.
Третина всього пластику в світі надходить з Китаю, ще майже 20% – з інших країн Азії та Північної Америки. За даними ООН, кожен житель Північної Америки та Європи споживає в середньому від 85 до 94 кг пластику на рік.
Як повідомляло Інше ТВ, Не тільки для пива. Чи замінить алюміній пластик в новій системі пакування (ФОТО)