Національна рада підтримала включення принципу ненасильницького виховання до Цивільного кодексу Швейцарії.
Про це пише швейцарське видання SWI, передає Інше ТВ.
Національна рада Швейцарії (велика палата парламенту) схвалила поправку до Цивільного кодексу, що закріплює принцип ненасильницького виховання дітей. Відповідний законопроект був запропонований Федеральною радою (урядом).
За поправку проголосували 134 депутати, проти висловилися 56, ще двоє утрималися. Тепер документ буде передано на розгляд до малої палати — Ради кантонів. Рішення парламент ухвалює на основі консенсусу обох рівноправних палат, саме тому їх не можна називати верхня та нижня.
Опір законопроекту висловили переважно представники правої Швейцарської народної партії (SVP), депутати від якої вважали «зайвою» пряму згадку в рамках Цивільного кодексу про зобов’язання утримуватися від насильства у вихованні.
Однак більшість членів Національної ради підтримали позицію Федеральної ради, яка підкреслює: формулювання матиме характер «керівного принципу». Воно покликано недвозначно вказати, що фізичні покарання та інші методи поводження з дітьми, що принижують гідність, суперечать основам сімейного права і не допускатимуться в Швейцарії.
Як повідомляло Інше ТВ, Підліткова злочинність на Миколаївщині виросла на 46%, розпочато 30 проваджень щодо вербування дітей у підривну т терористичну діяльність, – прокуратура