-Завдяки прийнятим управлінським рішенням та стійкості українських воїнів цю задачу частково вдалося виконати, зокрема, що стосується Покровського напрямку. Тут, в операційній зоні ОТУ “Донецьк”, противник зосереджує основні наступальні зусилля, однак, фактично буксує на місці.
Про це повідомив Головнокомандувач Олександр Сирський.
-Водночас, наші війська там, де це можливо, застосовують тактику активної оборони. На деяких ділянках фронту просуваються вперед, покращують тактичне становище, відновлюють десятки позицій, сковують значні сили противника.
Продовжуємо знищувати ворога. Так, з початку березня, артилерія Сил оборони виконала близько 100 тисяч вогневих завдань, оператори БПЛА – понад 81,7 тис. бойових спеціальних завдань, включно із 158 ураженнями засобами DeepStrike.
Як повідомив Сирський, про це йшлося на нараді, на якій Головнокомандувач заслухав доповіді начальників органів військового управління щодо проблемних питань – комплектування підрозділів та відновлення їхньої боєздатності, формування нових армійських корпусів, логістики та ремонту військової техніки тощо. Визначив завдання на квітень.
-Звернув увагу на необхідності збільшення кількості дронів на оптоволокні, стійких до ворожих засобів РЕБ. Крім того, визначив завдання щодо комплектування бойових бригад особовим складом. Наголосив на потребі підвищення якості підготовки, адже від цього напряму залежить збереження життя наших воїнів.
Ми осучаснили курс БЗВП та збільшили його тривалість до 1,5 місяця, запровадили обов’язковий адаптивний період новачків у бойових бригадах, і це дає позитивні результати – цього місяця ми зафіксували зниження втрат порівняно з попередніми. Однак, ще є над чим працювати. Варто досягати найвищих стандартів підготовки, наголосив Сирський.
Окремо йшлося про проблеми розвитку та задачу максимально збільшити бойові можливості бригад.
-Ще одне важливе питання з розглянутих – утримання і підготовки озброєння до експлуатації в умовах весняно-літнього сезону, підвищення захисту різних видів військової техніки від FPV-дронів та максимальне використання бойових можливостей техніки.
Нагадаємо, перед тим Сирський на Сумщині повідомив, що за 7,5 місяців Курської операції втрати ворога становлять 55 тис.осіб