Олександр Желтяков здобув історичне “золото” на ЧЄ з водних видів спорту, а Романчук став чемпіоном вшосте

06:3520.06.2024

ЧЄ з водних видів спорту проходить з 17 по 23 червня у Белграді. У середу українські спортсмени зуміли завоювати перші дві золоті медалі на змаганні.

18-річний Олександр Желтяков став чемпіоном на дистанції 200 метрів на спині, повідомляє Суспільне.

Желтяков виборов “золото” у драматичному фіналі. Розпочавши заплив шостим на перших 50 м, український плавець завершив половину дистанції у топ-3.

За 50 метрів до кінця запливу Желтяков продовжив бути третім. Однак у підсумку став чемпіоном: випередив грека Апостолоса Сіскоса з перевагою у 0.03 секунди.

Євро з водних видів спорту. 200 м, спина, фінал

1. Олександр Желтяков (Україна) 1:55.39 хвилин
  2. Апостолос Сіскос (Греція) +0.03
  3. Роман Мітюков (Швейцарія) +0.36

Результат Желтякова у фіналі Євро-2024 — також новий національний рекорд на дистанції 200 метрів на спини. Попередній рекорд, який також належав йому, український плавець покращив на 0.4 секунди.

Що означає “золото” Желтякова?

• Перше “золото” України на чемпіонаті Європи з водних видів спорту. Перед цим українці вибороли три нагороди у стрибках у воду.
  • Перше особисте “золото” Желтякова на дорослих чемпіонатах Європи. До цього плавець виборював медалі лише на юніорському рівні, зокрема здобув два “золота” на юніорському ЧС та дві нагороди найвищого ґатунку на Євро.
  • Перше “золото” України в історії на дистанції 200 метрів на спині. І загалом перша медаль у плаванні на спині на Євро з водних видів спорту за останні 24 роки: у 2000 році Володимир Ніколайчик виборов “срібло” на дистанції 100 метрів.

Хто такий Олександр Желтяков

• 18-річний український плавець з Дніпра, що спеціалізується на дистанції 50, 100 та 200 метрів на спині.
  • Дев’ятиразовий призер юніорських чемпіонатів Європи, має у своєму активі два “золота” континентальної першості.
  • Є володарем юніорських рекордів України на 50 та 100 м на спині на короткій воді, а також дорослих рекордів на дистанції 200 м та у змішаній естафеті 4х100 м комплексним стилем.
  • У 2023 році Желтяков здобув олімпійську ліцензію у плаванні на 100 та 200 метрів на спині.

Крім того, Михайло Романчук вшосте став чемпіоном Європи з плавання на 800 м вільним стилем. Українець показав результат 7.46,20 хв.