Іспанія надала громадянство іранській шахістці, яка брала участь у шаховому турнірі без хіджабу


21:4430.07.2023

Іранська шахістка, яка брала участь у міжнародному турнірі без хіджабу, отримала іспанське громадянство.

Про це інформує CNN з посиланням на повідомлення міністра юстиції Іспанії, передає Інше ТВ.

Сара Хадем, також відома як Сарасадат Хадемалшаріє, брала участь у чемпіонаті світу ФІДЕ зі швидких та бліц-шахів у Алмати, Казахстан, у грудні 2022 року. Вона була сфотографована без хіджабу, хоча це є обов’язковим в Ірані, що призвело до виданого ордера на її арешт у її рідній країні, повідомляє Reuters, яке взяло інтерв’ю у Хадем у лютому. Відтоді вона живе в Іспанії.

Хадем була однією з багатьох спортсменок, які з’явилися на спортивному заході без хіджабу після того, як у вересні минулого року спалахнули антиурядові протести, викликані смертю Махси Аміні.

Міністр юстиції Іспанії Пілар Ллоп заявила, що в ситуації Хадем були «виняткові обставини», оголосивши, що Рада міністрів країни надала їй «іспанське громадянство через лист про натуралізацію».

У січні шахістка зустрілась з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом, який сказав, що його «надихнула» Хадем.

«Як багато я навчився сьогодні від жінки, яка мене надихає, гросмейстера жіночих шахів Сари Хадем, – написав Санчес у Twitter. – Вся моя підтримка спортсменкам. Ваш приклад сприяє кращому світу».

Сара Хадем дебютує на турнірах як представниця Іспанії на Кубку світу з шахів у Баку (Азербайджан), який пройде з 29 липня по 22 серпня 2023 року.

Як повідомляло Інше ТВ, на початку року правозахисники та активісти заявили, що влада Ірану використовує системи розпізнавання обличчя для того, щоб нав’язати жінкам закон про одяг на основі релігійних переконань. © Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube