Російські окупанти, які захопили рятувальне судно «Сапфір», примусово ведуть його в Севастополь


16:2609.03.2022

Захоплене російськими окупантами цивільне рятувальне судно «Сапфір» транспортують в порт окупованого Севастополя.

Про це повідомив капітан «Сапфіру», якому дали можливість зв’язатися з Адміністрацією морських портів України.

Капітан повідомив, що на борту перебувають «зелені чоловічки», які тримають екіпаж «під дулами». На судно прибув капітан окупантів, який взяв на себе функції командування.

Про це інформує ГУр Міноборони України, передає Інше ТВ.

Одеський координаційно-рятувальний центр звернувся до російських військових кораблів з позивними «Бугель-490», «Кас», «Аргумент», «Бульба», «Гусар», «Витал»: «Вами незаконно захоплено та утримується українське рятувальне судно «Сапфір», яке знаходилось в територіальних водах України в районі острова Зміїний. Ваші дії незаконні. Це прояв слабкості і класифікується як піратське захоплення. Ви порушили всі норми міжнародного морського права і ведення бойових дій на морі. Вимагаємо негайно звільнити рятувальне судно «Сапфір» і не перешкоджати його слідуванню в порт Одеса. Захоплення цивільного судна вчергове підтверджує, що у російських військових немає честі. Розв’язавши війну, ви прикриваєтеся цивільними. Це чергова ганебна сторінка вашого воєнно-морського флоту. Вам не змити цю ганьбу ніколи».

Цивільне рятувальне судно «Сапфір» знаходиться на балансі морської пошуково-рятувальної служби України. Призначене для патрулювання у відкритому морі, порятунку судів які терплять лихо, виконання морських буксирувань судів і плавзасобів, пожежогасіння, виконання підводно-технічних робіт на глибинах до 50 метрів, порятунку людей і надання медичної допомоги постраждалим. На момент захоплення судно виконувало гуманітарну місію з порятунку людей.

Дії російських окупантів кваліфікуються виключно як піратство та пряме порушення норм Міжнародного морського права та Міжнародних конвенцій безпеки мореплавства.

Як повідомляло Інше ТВ, 24 лютого острів Зміїний атакували з російських кораблів. 25 лютого Президент України Володимир Зеленський заявив про те, що захисники острова загинули (така інформація з’явилася, тому що з островом був втрачений зв’язок), однак наступного дня з’явилась інформація, що вони можуть бути живі, і з гуманітарною місією на острів направилося рятувальне судно «Сапфір», яке було захоплено росіянами.

Також повідомлялось, що разом з екіпажем цивільного судна «Сапфір», яке йшло на острів Зміїний з гуманітарною місією, росіяни захопили двох панотців.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Російські окупанти, які захопили рятувальне судно «Сапфір», примусово ведуть його в Севастополь' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube