INSHE.TV
Неділя, 25 Січня, 2026
Підтримати
Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології
  • Спорт
Немає результатів
Подивитися усі результати
INSHE.TV
Підтримати
Головна Політика

Трамп образив Британію та її військових. Після реакції принца Гаррі і Стармера не вибачився, але реверанс зробив

25 Січня 2026, 12:57
у Політика
Трамп визнав, що не слухає лікарів – їсть гамбургери, заїдає аспірином

Президент США Дональд Трамп в інтерв’ю Fox News Трамп заявив, що під час війни в Афганістані союзні сили НАТО нібито намагалися триматися подалі від передової, десь там в тилу, і додавав, що «не впевнений», чи НАТО буде поруч зі США, «якщо вони колись знадобляться».

Низка політиків Великої Британії, зокрема прем’єр-міністр Кір Стармер, засудили ці заяви, назвавши їх «образливими та відверто жахливими».

На слова Трампа відреагував і герцог Сассекський Гаррі, якого двічі відряджали до Афганістану: «Тисячі життів змінилися назавжди. Матері та батьки поховали синів і дочок. Діти залишилися без батьків. Сім’ї несуть всю ціну. Ці жертви заслуговують на те, щоб про них говорили правдиво та з повагою, оскільки ми всі залишаємося єдиними та вірними захисту дипломатії та миру».

Кір Стармер у відеозверненні з Даунінг-стріт заявив: «Передусім я хочу вшанувати пам’ять 457 військовослужбовців наших збройних сил, які загинули в Афганістані. Багато людей отримали поранення, деякі з них – настільки серйозні, що їхнє життя змінилося назавжди, тому я вважаю висловлювання президента Трампа образливими і, прямо кажучи, обурливими, і не здивований, що вони завдали такого болю близьким загиблих і поранених”, – продовжив прем’єр-міністр і зазначив: «Якби я припустився такої помилки у висловлюванні або вимовив ці слова, я б, безумовно, вибачився».

І це обурення зрозуміле, бо хоч США втратили найбільшу кількість військових серед усіх країн-членів НАТО в Афганістані, деякі європейські країни — з набагато меншим населенням, ніж США, — втратили майже стільки ж військ у відносному вираженні.

У конфлікті загинули близько 3500 військовослужбовців з країн-членів НАТО, з яких 2456 були американцями та 457 — британцями. Данія, населення якої на момент початку вторгнення становило близько 5 мільйонів, втратила понад 40 військовослужбовців, приблизно стільки ж – Польща. До речі поляки зараз дуже незадоволені тим, що їх президент Навроцький, який вважає себе найбільшим прихильником Трампа в Польщі змовчав на таке приниження загиблих в Афганістані польських військових.

А що Трамп? Він не вибачився, але опублікував у соцмережі Truth Social допис, написаний явно не ним. Він таки пригадав, що під час війни в Афганістані загинули 457 військових Великої Британії й чимало зазнали поранень, і назвав їх «одними з найкращих» (після США) воїнами.

«Це надто міцний зв’язок, щоб його можна було розірвати. Британські військові з їхнім величезним серцем і душею не мають собі рівних (крім США!). Ми любимо вас усіх і завжди будемо любити!» — написав Трамп.

Попередній запис

«Найскладніша зима, яка тримається на людях» – Міненерго показало, як енергетики повертають світло в будинки українців (ВІДЕО)

Наступний запис

Під час російського обстрілу поранений електромонтер «Миколаївобленерго»

Немає результатів
Подивитися усі результати
Інше ТВ

ІншеТВ – зареєстроване онлайн-медіа, виходить з 2014-го року. Ідентифікатор медіа – R40-05753

Категорії

  • Відео
  • Економіка
  • Кримінал
  • Курйози
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Найважливіше
  • Політика
  • Спорт
  • Суспільство
  • Технології

Додатково

  • Реклама
  • Контакти
  • Про нас
  • Політика конфіденційності та захисту персональних даних
  • Політика користування сайтом
  • Правила використання матеріалів сайту

© 2025 inshe.tv

Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології
  • Спорт

© 2025 inshe.tv