Міністр оборони Великої Британії заявив, що вона та її союзники готові підтримати Україну до переговорів щодо припинення війни, а також забезпечити укладення мирної угоди.
Джон Гілі заявив BBC, що союзники України “допоможуть зробити небо безпечним, море безпечним і землю безпечною”, як тільки буде укладено мирну угоду.
Ці заяви британський міністр зробив під час візиту до Києва і напередодні зустрічі на вищому рівні в Парижі. Там у четвер український президент Зеленський обговорюватиме з європейськими союзниками варіанти мирної угоди та гарантії безпеки для України.
Але перед тим президент Росії Володимир Путін надіслав зухвалий сигнал із Китаю, пообіцявши, що його повномасштабне вторгнення може тривати.
Британський міністр оборони припустив, що Путін вихвалявся на словах, у той час як насправді Росія перебуває під тиском. Він також похвалив президента США Дональда Трампа, який, за його словами, “ввів Путіна до переговорів” і “не виключив жодних варіантів”, попри широку критику теплого прийому, який Трамп влаштував російському лідеру минулого місяця на Алясці.
У вівторок президент Трамп заявив, що “розчарований” Путіним, але він уже говорив про це й раніше. Він також погрожував покарати російського лідера за очевидну відмову припинити війну – або навіть за відмову зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським для мирних переговорів.
На запитання в середу, чи може війна в Україні скоро закінчитися, Путін відповів, що “є певне світло в кінці тунелю”.
“Мені здається, що якщо переможе здоровий глузд, можна буде домовитися про прийнятне рішення для припинення цього конфлікту”, – сказав він, перш ніж пригрозити: “Якщо ні, то нам доведеться вирішувати всі наші завдання військовим шляхом”.
Далі він перерахував, як завжди, максималістські вимоги Росії, зокрема до української влади.
Щодо зустрічі із Зеленським, Путін, здається, насміхався з самої ідеї. Хоча, як казав Трамп, він до неї готовий.
“Я ніколи не виключав можливості такої зустрічі. Але чи є в цьому сенс? Подивимося”, – сказав Путін у Пекіні.
Зеленський завжди може поїхати до Москви, щоб побачитися з ним, сказав він. Це – неприйнятна ідея, одразу відповів міністр закордонних справ України.
Минулого тижня президент Франції Еммануель Макрон припустив, що Путін “грає” з Трампом.
Але Джон Гілі наголосив, що президент США “не виключає жодних подальших дій, включаючи економічні заходи, щоб посилити тиск на Путіна”.
“Ми в Коаліції охочих, такі країни, як Велика Британія, готові чинити додатковий економічний тиск на Путіна. Ми готові надати додаткову допомогу Україні, щоб вона могли продовжувати боротьбу”, – заявив британський міністр оборони.
“Саме тому ми сьогодні передали 1 млрд фунтів стерлінгів конфіскованих російських активів, які перетворилися на військову допомогу та озброєння Україні. Брудні гроші Путіна повернулися з відсотками”.
Зустріч союзників
У четвер Макрон проведе зустріч так званої Коаліції охочих – групи союзників України, яка прагне забезпечити виконання будь-якої мирної угоди.
Джерело в Єлисейському палаці, офісі французького президента, заявило, що група зараз готова надати гарантії безпеки Україні, чекають лише на підтвердження США того, що вони діятимуть як кінцевий гарант.
Запропонована угода включає продовження навчання та постачання зброї для української армії.
Вона також передбачає можливість розгортання європейських військ в Україні – у невизначеній кількості – для стримування будь-якої майбутньої російської агресії. Це має стати сигналом того, що Україна може розраховувати на “повну солідарність та відданість” своїх союзників, повідомило джерело в Єлисейському палаці.
Таке розгортання вимагатиме припинення вогню, відповідальність за яке “лягає на американців, які ведуть переговори з росіянами”.
Британський міністр оборони відмовився надати подробиці, “бо це лише зробить Путіна мудрішим”.
Німеччина, як і Італія та інші члени коаліції, виключає відправку солдатів до України для контролю за будь-яким майбутнім миром.
Речник німецького уряду заявив BBC, що наразі пріоритетом є змусити Росію погодитися на припинення вогню, що Путін послідовно відкидає.
Президент Трамп також наполягав на цьому під час саміту на Алясці минулого місяця, а потім став посилатися на аргумент Путіна про те, що досягнення остаточної мирної угоди було б кращим виходом з конфлікту.

Тим часом, повітряні атаки Росії посилилися як за частотою, так і за масштабом. У середу ввечері по Україні Росія запустила понад 500 безпілотників та 24 крилаті ракети.
По всій країні, поки цивільні ховалися в укриттях або в метро, запрацювали системи ППО.
Минулого тижня російська ракета влучила в багатоквартирний будинок у Києві, вбивши 22 людини, в тому числі чотирьох дітей.
Дівчинка-підліток розповіла, що того ранку вона покинула бомбосховище, бо воно наповнилося димом після влучання першої ракети. Потім друга впала через дорогу, і її сестра загинула.
Ігор Магаринський вижив лише тому, що тієї ночі його не було в місті. Його дружина Наталія була в їхній квартирі на п’ятому поверсі і не дісталася до сховища. Йому довелося опізнавати її тіло в морзі.
“Що це за стратегічна ціль? — запитав він, оглядаючи парковку та технічний коледж неподалік. – Тут нічого немає”.
Зараз Ігор не бачить жодної перспективи миру з Росією. І, як і багато українців, він розлючений на Дональда Трампа за те, що той розстелив червону доріжку на Алясці для Володимира Путіна.
“Мирні переговори з Путіним? З цим ****? — запитує Ігор фразою із суцільних матюків, – Вмирають мирні люди”.
Нагадаємо, що Військове командування ЄС ухвалило план розгортання в Україні 2 сухопутних груп