INSHE.TV
Неділя, 1 Червня, 2025
Підтримати
Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології
Немає результатів
Подивитися усі результати
INSHE.TV
Підтримати
Головна Політика

Місцевих виборів теж не буде. Або треба міняти виборче законодавство. А тут – тільки почни

19.01.2025
у Політика
Місцевих виборів теж не буде. Або треба міняти виборче законодавство. А тут – тільки почни

У грудні цього року спливає термін повноважень представників органів місцевого самоврядування, і в разі продовження воєнного стану та неможливості проведення місцевих виборів необхідні певні законодавчі зміни.

Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко.

«У нас не дуже зрозуміло, що робити з тим, що скоро строк повноважень органів місцевого самоврядування закінчиться. Він чітко виписаний в Конституції – 5 років. Отже, в грудні 2025 року у більшості голів громад і депутатів закінчиться мандат. Тут треба якесь невелике законодавче коригування, щоб вони могли й далі бути в повноваженнях, якщо воєнний стан знову затягується і наприкінці 2025 року не буде можливості проводити вибори», – сказав перший віцеспікер.

На його думку, «невеликі питання щодо місцевих виборів» вдасться вирішити у цьому році. «Я думаю, навіть місцеві вибори під час війни не треба проводити», – сказав Корнієнко.

«Тому що Конституція, закон про воєнний стан і Виборчий кодекс чітко регулюють питання президентських і парламентських виборів і, відповідно, легітимності цих інституцій та їх представників. У нас є думка суспільства щодо цього, ми її знаємо, що суспільство не підтримує цю ідею (проведення виборів – ред.)», – сказав Корнієнко.

Перший заступник Голови ВР зазначив, що тема повоєнних виборів обговорювалася і під час його візиту до Німеччини, де він узяв участь у конференції, присвяченій євроінтеграції України, і провів низку зустрічей.

«Колеги, представники ЦВК, громадянського суспільства озвучували в Берліні величезний масив викликів. Звичайно, ми в парламенті також знаємо всі ці виклики та теж будемо готові, як тільки безпекова ситуація буде сприяти. Але ми розуміємо, що для будь-яких передвиборчих процесів має закінчитися війна, має бути справедливий мир для України. Тоді можемо переходити до планування та проведення всіх уже пропущених, на жаль, виборчих кампаній», – сказав перший віцеспікер.

Нагадаємо: Вибори можливі вже цього року – Зеленський сказав, за яких умов піде на другий термін (ВІДЕО)

Немає результатів
Подивитися усі результати
Inshe.tv

ІншеТВ – зареєстроване онлайн-медіа, виходить з 2014-го року. Ідентифікатор медіа – R40-05753

Категорії

  • Відео
  • Економіка
  • Кримінал
  • Курйози
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Технології

Додатково

  • Реклама
  • Контакти
  • Про нас
  • Політика конфіденційності та захисту персональних даних
  • Політика користування сайтом
  • Правила використання матеріалів сайту

© 2025 inshe.tv

Немає результатів
Подивитися усі результати
  • Всі новини
  • Найважливіше
  • Політика
  • Суспільство
  • Миколаїв
  • Надзвичайні події
  • Кримінал
  • Економіка
  • Технології

© 2025 inshe.tv