Війна в Україні стала потужним поштовхом для західної інтеграції, а це – сигнал для Москви, – німецький політолог (ВІДЕО)


09:0907.03.2024

Європейська комісія представила нову оборонно-промислову стратегію. Згідно з нею, до 2030 року ЄС має витрачати щонайменше 50% свого оборонного бюджету в межах Євросоюзу, і 60% — до 2035-го. Запровадження схеми спільних закупівель має дозволити заощадити витрати завдяки скасуванню податку на додану вартість. Є й низка інших пунктів. Зокрема, окремо прописано співпрацю з Україною. На думку німецького політолога, аналітика Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреаса Умланда, озвучену в ефірі телеканалу FREEДОМ, цей документ — важливий сигнал у бік Москви.

“Краще пізно, ніж ніколи. І для Європейського Союзу це все-таки такі важливі і незвичайні кроки, тому що Євросоюз у цій сфері — оборони і безпеки — не активний. І те, що зараз це все включається в планування, і що там є Україна, і що плануються кошти — це добре для перспективи. Якщо, скажімо, наступні роки будуть важкими і цьогоріч ще не закінчиться війна, то, тим не менш, такого роду планування — це світло в кінці тунелю. Це і важливий сигнал для Москви, що це так просто не закінчиться, бо там [у Кремлі] ще думають, що в якийсь момент Захід просто відійде від України і “передасть” її Росії. Там, мабуть, на це розраховували”, — сказав він.

За словами аналітика, зараз у Росії воєнна економіка, але питання — скільки вона може в цьому модусі функціонувати? А Україна навпаки — щотижня укладаються нові двосторонні договори у сфері безпеки із західними країнами, ЄС і НАТО змінюють своє планування. Україна поступово стає частиною західного світу.

“Вона ще не офіційний член ЄС і НАТО, але всі ці документи дуже серйозні, це не еквівалент Будапештського меморандуму, це не просто якісь декларації. Це угоди, фінансове планування, конкретні плани. І в цьому відношенні, війна, звичайно, страшна для України, але для західної інтеграції вона виявилася потужним поштовхом”, — резюмував Андреас Умланд.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube