INSHE.TV
  • Головна
  • Політика
  • Економіка
  • Суспільство
  • Кримінал
  • Відео
  • Архів
  • Про нас
  • Реклама
No Result
View All Result
INSHE.TV
Home Політика

G7 вимагає негайного повернути контроль над ЗАЕС Україні. Заява

10.08.2022
in Політика, Найважливіше
В Конгрессе приняли резолюцию о запрете участия РФ в саммите G7

Глави МЗС “Групи семи” (G7) оприлюднили заяву з приводу ситуації на Запорізькій атомній електростанції, у якій вимагає від Росії негайно повернути контроль над АЕС Україні.

Про це повідомляє “Європейська правда”. 

Схожі матеріали

Нідерланди прийняли рішення розпочати підготовку перших F-16 для передачі Україні – Зеленський

Зеленський привітав нового Папу Римського і озвучив, на що сподівається Україна

08.05.2025
Лев XIV – новий Папа Римський

Лев XIV – новий Папа Римський

08.05.2025

“У цьому контексті ми вимагаємо, щоб Росія негайно повернула законному суверенному власнику, Україні, повний контроль над Запорізькою атомною електростанцією, а також над усіма ядерними об’єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України для забезпечення їх безпечної та надійної експлуатації”, – йдеться у заяві міністрів G7, опублікованій на сайті МЗС Німеччини у середу.

Український персонал, який обслуговує Запорізьку АЕС, повинен мати можливість виконувати свої обов’язки без загроз та тиску, додали міністри.

“Саме триваючий контроль Росії над станцією становить загрозу для регіону”, – йдеться у заяві.

Міністри заявили про підтримку зусиль генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі щодо зміцнення ядерної безпеки в Україні.

Вони підкреслили важливість сприяння експертній місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС для вирішення питань ядерної безпеки у спосіб, який “поважає повний суверенітет України над її територією та інфраструктурою”.

“Співробітники МАГАТЕ повинні мати безпечний і безперешкодний доступ до всіх ядерних об’єктів в Україні та безпосередньо і без втручання спілкуватися з українським персоналом, відповідальним за експлуатацію цих об’єктів”, – додається у заяві.

Президент Володимир Зеленський у телефонній розмові з главою Євроради Шарлем Мішелем закликав запровадити санкції проти атомної галузі та ядерного палива РФ на тлі обстрілів ЗАЕС.

Нагадаємо також, що Міжнародне агентство з ядерної енергії (МАГАТЕ) заявило про відсутність безпосередньої ядерної загрози на Запорізькій атомній станції після останніх обстрілів її майданчика російськими військовими.

Next Post
Утеплення, ремонти бомбосховищ та закупка ланчбоксів, – як громади Миколаївщини готуються до учбового року

Утеплення, ремонти бомбосховищ та закупка ланчбоксів, - як громади Миколаївщини готуються до учбового року

Please login to join discussion

Рекомендації

Георгий Тука возглавил Луганскую ОГА

В Северодонецке могут ввести военно-гражданскую администрацию – если местный горсовет признают недееспособным

9 років ago
В Швеции закрыли несколько железнодорожных линий из-за жары

В Николаевской области чаще всего бьют светофоры и крадут крышки оборудования: на Одесской железной дороге рассказали о несанкционированном вмешательстве

4 роки ago
С октября николаевцы смогут оформить биометрический паспорт, обратившись в Центр предоставления админуслуг

Кабмін призначив Наталію Науменко головою Міграційної служби

2 роки ago
Когда власть и священнослужители объединяют усилия: в Первомайске с Днем Святого Николая поздравили детей-сирот и детей из малообеспеченных семей

Когда власть и священнослужители объединяют усилия: в Первомайске с Днем Святого Николая поздравили детей-сирот и детей из малообеспеченных семей

9 років ago
Украинских пограничников пытались «купить» за взятки в $900 и 10 тысяч рублей

Украинских пограничников пытались «купить» за взятки в $900 и 10 тысяч рублей

6 років ago

Інформаційна агенція ІНШЕ.ТВ

Соціальні мережі

Новини

  • Зеленський привітав нового Папу Римського і озвучив, на що сподівається Україна
  • Що відомо про нового Папу Римського
  • Нідерланди допоможуть створити у Румунії центр підготовки українського техперсоналу для F-16
  • Архив
  • Братва наша меньшая
  • Все Новости
  • Головна
  • Жертва рекламы
  • Про нас і рекламу
  • Про нас. Контакти
  • Проекти
  • Реклама на главной странице
  • реклама на странице новости
  • реклама на странице рубрики
  • Спецпроект
  • Счастье ест
  • тест

© 2024 INSHE.TV

No Result
View All Result

© 2024 INSHE.TV