Депутаты Николаевского горсовета просят КМУ обязать облгазы устанавливать поквартирные счетчики


16:4909.06.2016
Share Button

Депутаты Николаевского горсовета 43-мя голосами «за» на сегодняшней сессии поддержали обращение к КМУ, в котором попросили обязать субъектов хозяйствования, которые осуществляют распределение природного газа на соответствующих территориях, устанавливать индивидуальные (поквартирные) счетчики за счет инвестиционных программ, а не подомовые.

Причина обращения, как сообщил городской голова Александр Сенкевич, –  в возникающем социальном перекосе: если установлен подомовой счетчик, то объем потребленного газа распределяется поквартирно по количеству прописанных, а в квартире не всегда может проживать именно это количество людей.

Вот текст обращения:

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Миколаївської міської ради до Кабінету Міністрів України

щодо встановлення приладів обліку природного газу

На виконання Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» суб’єктами господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідних територіях, за рахунок інвестиційних програм проводилося встановлення приладів обліку природного газу для населення. Відповідно до згаданого вище Закону, проводилося в три етапи встановлення приладів обліку для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках:

  • з 1 січня 2012 року – в яких газ використовується комплексно, у тому числі для опалення;
  • з 1 січня 2016 року – в яких газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
  • з 1 січня 2018 року – в яких газ використовується тільки для приготування їжі.

Однак на сьогодні  суб’єктами господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідних територіях, зокрема у м. Миколаєві, замість індивідуальних приладів обліку газу за рахунок інвестиційної програми встановлюються загальнобудинкові вузли обліку. Розрахунки за спожитий природний газ в будинках, обладнаних будинковим вузлом обліку, здійснюються згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2002 № 620 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2016 № 46)  – за показаннями будинкового вузла обліку з подальшим розподілом обсягів спожитого газу  між споживачами пропорційно кількості осіб, зареєстрованих у квартирі або іншому житловому приміщенні. В разі, якщо в будинку частково встановлено квартирні лічильники, то розрахунок проводиться за показаннями будинкового вузла обліку, з яких виключаються сумарні показання квартирних лічильників газу, з подальшим розподілом обсягів спожитого газу  між споживачами, що не мають квартирних приладів обліку, пропорційно кількості осіб, зареєстрованих у квартирі або іншому житловому приміщенні. Такий порядок розрахунків призводить до соціальної несправедливості, оскільки за мешканців, що не прописані, але фактично проживають в квартирах або інших житлових приміщеннях і використовують природний газ, змушені оплачувати послуги за спожитий природний газ мешканці інших квартир. Також не завжди можна врахувати об’єктивні причини відсутності осіб, що прописані в квартирах або інших житлових приміщеннях.

На тлі складного економічного становища в країні та значного підвищення тарифів на житлово-комунальні послуг така ситуація призвела до зростання соціальної напруженості в місті.

З метою врегулювання проблемних питань та недопущення соціальної напруженості пропонуємо зобов’язати суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідних територіях, продовжити встановлення за рахунок інвестиційних програм індивідуальних газових лічильників газу замість загальнобудинкових приладів обліку.

Депутати Миколаївської міської ради VII скликання

Добавим, что депутат Игорь Копейка также предлагал временно запретить ПАО «Николаевгаз» установку подомовых счетчиков – пока вопрос не будет решен по сути. Но сегодня с плеча рубить не стали – решили подготовить проект решения, который рассмотрят на следующей сессии Николаевского горсовета.

Очень плохоПлохоХорошоНормальноОтлично (Нет голосов)
Загрузка...
Понравилась статья? Расскажите друзьям!
Share Button


© Inshe.tv

Share Button