За сьогодні у України на Паралімпіаді 12 медалей, з яких дві «миколаївських» – «золото» Ігоря Цвєтова і «бронза» Сергія Паламарчука (ФОТО)

22:2807.09.2024

Як повідомляло Інше ТВ, сьогодні, 7 вересня, Ігор Цвєтов з Миколаєва здобув друге “золото” на Паралімпіаді-2024 у Парижі.

Скільки всього нагород за сьогодні зібрали українські параатлети на Паралімпіади, повідомляється на фейсбук-сторінці Верховної Ради України, передає Інше ТВ.

Так, окрім Ігоря Цвєтова, Микола Синюк здобув бронзову медаль на Паралімпіаді-2024 у веслуванні на байдарці-одиночці на дистанції 200 метрів (клас KL2). Це перша нагорода України у веслуванні на байдарках і каное на цих Іграх.

За сьогодні у України на Паралімпіаді 12 медалей, з яких дві «миколаївських» - «золото» Ігоря Цвєтова і «бронза» Сергія Паламарчука (ФОТО) 1

Віктор Дідух став паралімпійським чемпіоном Парижа-2024. У п’ятисетовому фіналі український настільний тенісист здобув перемогу над представником Китаю Жао, принісши Україні перше «золото» у цьому виді спорту за вісім років.

Паверліфтер Юрій Бабинець став бронзовим призером у ваговій категорії до 88 кг, піднявши 214 кг і випередивши свого найближчого суперника на 4 кг. Це дебютна медаль Юрія на Паралімпійських іграх.

Анастасія Гарник стала паралімпійською чемпіонкою у дзюдо на Іграх у Парижі. У вирішальному поєдинку українка здолала суперницю з Бразилії Еріку Зоагу і принесла Україні чергове золото. Це вже четверта медаль для нашої збірної у дзюдо на Паралімпіаді-2024, і друга золота.

Ігор Німченко став бронзовим призером Паралімпіади-2024 у плаванні. На дистанції 200 метрів комплексним стилем (клас SM10) український спортсмен фінішував третім. Це вже друга медаль для Німченка на Паралімпійських іграх у Парижі.

Олександр Назаренко приніс Україні третє золото на Паралімпіаді-2024 у дзюдо. У напруженому фіналі він переміг француза Геліоса Латчуману, здобувши для нашої країни чергову важливу перемогу.

Плавець Андрій Трусов знову опинився на вершині Паралімпіади-2024. Він здобув своє друге «золото» на дистанції 50 метрів батерфляєм, встановивши новий європейський рекорд – 28.75 секунд. Це вже п’ята нагорода Андрія на Іграх у Парижі.

Паратенісистка Марина Литовченко стала віцечемпіонкою Паралімпіади-2024. У напруженому фіналі вона продемонструвала свою майстерність, але поступилася суперниці з Іраку Наджлі аль Даєні у чотирьох сетах. Це вже третя паралімпійська медаль Литовченко в одиночному розряді.

В останньому фінальному запливі на Паралімпіаді-2024 сьогодні Україна святкувала подвійний подіум: Денис Остапченко виборов срібну нагороду, а Сергій Паламарчук з Миколаєва здобув бронзу, до речі – вже другу на цих змаганнях.

Українська жіноча команда (Євгенія Бреус, Наталія Морквич, Олена Федота-Ісаєва, Надія Дьолог) стала срібним призером Паралімпійських ігор 2024 у командних змаганнях з фехтування на шпагах. У фіналі наші спортсменки поступилися команді Китаю з рахунком 37:45.