У Снігурівській громаді на Миколаївщині перейменують 42 вулиці


08:5023.11.2023

На виконання вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» у Снігурівській громаді перейменують 42 вулиці.

Про це на своєму телеграм-каналі повідомив начальник Снігурівської МВА Іван Кухта і запросив мешканців Снігурівської ТГ взяти участь у громадському обговоренні з перейменування об’єктів топоніміки, назви яких містять символіку російської імперської політики або потребують приведення до стандартів державної мови, передає Інше ТВ.

Іван Кухта підкреслив, що перейменування – це невідворотний процес, і дуже важливо, щоб мешканці до нього долучились. Адже, в інакшому випадку, вже наступного року Миколаївська ОВА назавжди поставить крапку в цьому питанні, і наші  можливості щодо внесення пропозицій будуть обмежені, поінформував начальник Снігурівської ОВА.

Він пояснив, що громадське обговорення перейменування проводитиметься у два етапи.

«І етап – збір пропозицій для загального переліку назв, який буде використано у другому етапі для присвоєння нових назв вулиць. Збір пропозицій триватиме 15 календарних днів – з 22 листопада до 6 грудня 2023 року включно;

ІІ етап – голосування за присвоєння нових назв вулиць, враховуючи подані пропозиції у першому етапі. Голосування триватиме 15 календарних днів – з 8 грудня по 22 грудня 2023 року.

Для врахування суспільної думки була розроблена відповідна гугл-форма, яка розміщена на сайті Снігурівської міської ради у розділі: «Перейменування назв топонімів» разом із переліком вулиць, які підлягають перейменуванню

Пропозиції також приймаються у письмовій на електронну адресу:  rada-sng@ukr.net  (із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає).

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються організатором громадського обговорення»,  – йдеться в дописі Івана Кухти.

Він ще раз підкреслив, що зміна назви вулиці не зобов’язує мешканців змінювати реєстрацію адреси проживання, переоформлювати документи на право власності, переоформлювати призначені субсидії та не загрожує для громадян жодними фінансовими витратами.

Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Тому всі необхідні зміни в документи можуть бути внесені тоді, коли це буде зручно їх власникові. Наприклад, коли людина захоче змінити місце проживання – переїхати на іншу вулицю або в інше село чи місто.

Документи на право власності на квартири, будинки, земельні ділянки, будь-яке інше майно, у яких вказані старі назви, залишаються дійсними. Зміни до них треба буде вносити, тільки якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою квартиру, будинок чи інше майно. У такому випадку в документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.

Як повідомляло Інше ТВ, Топонімічна комісія пропонує перейменувати ще 23 вулиці та провулки Миколаєва© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube